Lipolaser, czyli zimny laser diodowy. Poznaj jego możliwości

lipolaser czyli zimny laser diodowy

W ramach naszego bloga temat wykorzystania lasera w medycynie estetycznej poruszaliśmy już kilkukrotnie. Informacje o różnych zabiegach znajdą Państwo w artykułach takich jak: Laser frakcyjny w medycynie estetycznej. Jak działa? W jakich zabiegach się go wykorzystuje?, Laserowe usuwanie żylaków – przebieg zabiegu. lub Jakie zabiegi laserowe można wykonywać latem?

Tym razem skupimy się jednak na obszarze dotyczącym modelowania swojej sylwetki. Temat ten dotyczy przede wszystkim kobiet, które szukają sposobu, aby poprawić wygląd, bez wykorzystywania skalpela. Nie każdy może pozwolić sobie na chirurgiczną korektę, a ryzyko powstawania blizn bardzo często zniechęca Pacjentki do podjęcia się zabiegu. Nic dziwnego, że Panie chciałyby, aby decyzja o ingerencji w ciało łączyła się z pełnym bezpieczeństwem i brakiem ryzyka o ewentualne ślady. W takim razie jakie zabiegi na zmniejszenie tkanki tłuszczowej?   

Zimny laser diodowy – zabiegi

Zapewne w pierwszej kolejności zadali sobie Państwo pytanie: “lipolaser – co to?” 

Lipolaser, czyli inaczej “zimny laser diodowy”, to bardzo nowoczesne rozwiązanie, które wykorzystuje się w medycynie estetycznej w celu redukcji tkanki tłuszczowej u Pacjenta. Innowacyjność polega na użyciu światła laserowego przenikającego przez kolejne warstwy skóry. Naświetlanie wywołuje naturalną reakcję chemiczną w organizmie, co przekłada się bezpośrednio na spalanie tkanki tłuszczowej. Organizm “przekazuje” wszystkie kwasy tłuszczowe oraz glicerol prosto do układu limfatycznego, a tam są one usuwane z organizmu w naturalny sposób. Cały proces można porównać do wysuszania winogron, które na początku są soczyste i pełne, a na koniec zostają w formie rodzynek.

Zabieg z wykorzystaniem lipolasera jest całkowicie bezbolesny i bezinwazyjny, a rozbiciu poddane są jedynie tkanki tłuszczowe – inne tkanki oraz naczynia krwionośne nie zostają tknięte.  

Jakie zabiegi lipolaserem?

Zimny laser diodowy z powodzeniem można stosować na różne części ciała, a efekty zauważalne są już po pierwszej wizycie. Liczba naświetlań jest zależna od grubości tkanki tłuszczowej oraz oczekiwań osoby poddającej się zabiegowi. Zwykle stosuje się około 8 zabiegów z częstotliwością dwóch naświetlań w tygodniu.

Jakich efektów można spodziewać się po zabiegu lipolaserem?

  • wymodelowanie sylwetki
  • odmłodzenie skóry
  • zwiększona jędrność skóry
  • zredukowanie cellulitu

Skuteczność zabiegu jest podyktowana również czynnościami wykonywanymi między wizytami. Im większe zaangażowanie, tym lepszych efektów można się spodziewać. W trakcie trwania całej serii należy unikać opalania, przeciążania organizmu oraz stosowania preparatów rozgrzewających skórę. Warto w tym czasie zwiększyć ilość spożywanych płynów (woda – minimum 2l dziennie), stosować zbilansowaną dietę oraz zdecydować się na aktywność fizyczną (z umiarem). Te działania powinny poprawić efekt naświetlania zimnym laserem diodowym. 

Co prawda lipolaser jest nieinwazyjny, jednak nie każdy może zdecydować się na tę formę redukcji tkanki tłuszczowej. Do przeciwwskazań należą:

  • choroby układu krążenia
  • ciąża lub karmienie piersią
  • epilepsja
  • infekcje lub choroby skórne
  • pozostałe wskazane podczas konsultacji ze specjalistą

W klinice LASERMED nie oferujemy obecnie zabiegów z wykorzystaniem lipolasera, jednak znajdą Państwo szereg innych propozycji z obszaru medycyny estetycznej. Odpowiednie zabiegi znajdą wszyscy, których interesuje dermatologia laserowa Nowy Targ, depilacja medyczna, usuwanie żylaków, a nawet laserowe leczenie chrapania. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą

W celu zarezerwowania wizyty lub umówienia się na konsultację zapraszamy pod numer +18 888 02 00 lub na e-mail [email protected]. Wszystkie zabiegi wykonywane są w naszej klinice znajdującej się w Nowym Targu.