LECZENIE ŁYSIENIA

Problemy z włosami dotyczą sporej ilości mężczyzn. Według szacunków w Polsce jest około 4 miliony panów, którzy walczą z łysieniem, a przecież liczba ta nie obejmuje mężczyzn borykających się z łupieżem, łojotokowym zapaleniem skóry głowy czy innymi dolegliwościami. 

Z myślą o tych właśnie dolegliwościach LASERMED przygotował kompleksową ofertę trychologiczną.

leczenie łysienia

Trycholog Nowy Targ

Walkę z problemami skóry głowy warto zacząć u trychologa, czyli osoby zajmującej się problemami skóry i włosów. Konsultacja trychologiczna pozwoli na określenie źródła problemu i dopasowanie najlepszego sposobu leczenia. Podczas konsultacji specjalista przeprowadzi z pacjentem szczegółowy wywiad oraz wykona badanie profesjonalną kamerą trychologiczną, która pozwala na zbadanie skóry głowy i włosów nawet w dwustukrotnym powiększeniu.

Zabiegi trychologiczne

W ramach konsultacji trycholog dobierze razem z pacjentem odpowiednią kurację. Na leczenie trychologiczne składają się zabiegi wykonywane przez trychologa oraz kuracja domowa, wykonywana przez pacjenta zgodnie z zaleceniami. Tylko połączenie tych dwóch metod działania może przynieść optymalne efekty.

zabieg przeciw wypadaniu włosów

Leczenie łysienia – medycyna regeneracyjna

Medycyna regeneracyjna od zawsze pozostawała w centrum zainteresowań kliniki LASERMED. Dzięki temu możemy leczyć łysienie także takimi nowoczesnymi metodami, jak komórki macierzyste czy osocze bogatopłytkowe.

Osocze bogatopłytkowe to preparat z krwi pacjenta, który zawiera płytki krwi w wysokim stężeniu i dużą ilość czynników wzrostu. Dzięki temu pobudza ono nieaktywne cebulki włosowe, które na powrót zaczynają wytwarzać włosy. Zabieg jest szybki, ponieważ osocze musi zostać podane natychmiast po przygotowaniu. Ostrzykiwanie osoczem nie jest też bolesne, chociaż możliwe jest użycie kremu ze znieczuleniem.

leczenie łuszczycy i zapalenia skóry

Ostrzykiwanie fibryną bogatopłytkową to kolejna nowoczesna metoda, której używamy do zwalczania łysienia. Fibryna jest białkiem, które pozyskuje się z krwi pacjenta. Zawiera ona także płytki krwi i czynniki wzrostu, które pobudzają odbudowę cebulek włosowych.

Osocze bogatopłytkowe-LASERMED

Komórki macierzyste mają zdolności do przekształcenia się w każdy rodzaj komórki obecnej w naszym organizmie. To właśnie dlatego medycyna wiąże z nimi tak wielkie nadzieje. Podanie komórek w okolice nieaktywnych mieszków włosowych prowadzi do odbudowy cebulek i zagęszczenia włosów. 

Leczeniem łysienia zajmujemy się prawie od początku istnienia naszej kliniki i właśnie dlatego możemy przedstawić naszym pacjentom tak kompleksową ofertę. Zarejestruj się już dziś na konsultację i dobierz zabieg odpowiedni dla Ciebie!

Umów się na wizytę