Jak wygląda laserowe usuwanie żylaków-przebieg zabiegu

Procedura zabiegowa składa się z dwóch wizyt.

Na pierwszej wizycie przeprowadzana jest konsultacja lekarska, podczas której wykluczone zostają przeciwwskazania i omówione konieczne badania. Lekarz informuje pacjenta o przebiegu zabiegu oraz sposobie postępowania po laserowym usuwaniu żylaków. Pacjent przygotowuje się do zabiegu zgodnie z zaleceniami lekarza.

Na drugiej wizycie wykonywana jest właściwa procedura. Jej przebieg jest w całości kontrolowany przy pomocy aparatury USG. Takie postępowanie daje nam możliwość precyzyjnego wyłączenia z krążenia tylko niewydolnego naczynia, przy jednoczesnym zachowaniu funkcji innych, prawidłowo działających żył.

usuwanie żylaków w klinice LASERMED

Pierwsze etapy zabiegu polegają na zaznaczeniu układu żylnego przy pomocy aparatu USG. Lekarz zaznacza na skórze punkty przebiegu głównych pni żył oraz ich rozgałęzienia.

Zaznaczane są także miejsca, gdzie ma zostać wprowadzone włókno laserowe. Lekarz znieczula skórę i tkankę podskórną. Po przygotowaniu do zabiegu lekarz wprowadza do żyły cewnik (czynność ta kontrolowana jest przez urządzenie USG). Cewnik zostaje wprowadzony przez nakłucie lub nacięcie (rzadko). Końcówka cewnika wyprowadza światło lasera do żyły. Zwykle miejsce wprowadzenia lasera (nakłucie żyły) znajduje się pod kolanem.

Laser zostaje uruchomiony, a lekarz powoli wysuwa światłowód z żyły. Włókno wycofuje się i powoduje zamknięcie niewydolnego naczynia. Po zabiegu na nogę zakładany jest opatrunek uciskowy (bandaż elastyczny lub specjalna pończocha uciskowa).

Czy laserowe usuwanie żylaków jest bezpieczne?

Zamknięcie i wyłączenie niewydolnych naczyń z krążenia polega na termicznym zniszczeniu tkanki żylnej. Użycie lasera w zabiegu usuwania żylaków stanowi najskuteczniejszą i najbezpieczniejszą metodę zamknięcia niewydolnych żył.

zylaki

Czy laserowe usuwanie żylaków jest skuteczne? Czy warto?

Operacja laserowego usuwania żylaków jest krótka, a skuteczność metody szacowana jest na blisko 98%. Zabieg ten wykonywany jest od wielu lat i wykonano go tysiącom pacjentów. Jego skuteczność potwierdzona jest klinicznie i jest powszechnie akceptowalna przez pacjentów. Ryzyko nawrotu żylaków jest niewielkie, a przy właściwej kontroli niemal zerowe.

Czy laserowe usuwanie żylaków boli?

Laserowe usuwanie żylaków kończyn dolnych (tyczy się to również żylaków innych części ciała)  jest wykonywane w znieczuleniu miejscowym- dlatego też zabieg nie jest bolesny.

Po zaprzestaniu działania środków znieczulających większość pacjentów nie odczuwa żadnego bólu, a pozostali odczuwają niewielki dyskomfort nie wymagający zażywania leków na receptę. Po zabiegu mogą wystąpić niewielkie zasinienia pod skórą.

Laserowe usuwanie żylaków gdzie najlepiej – Podhale

W Nowym Targu żylaki możemy usunąć m. in. w klinice LASERMED Nowy Targ oraz Medical Clinic Podhale. Ta pierwsza oferuje nam aż 4 metody usuwania żylaków, czyli: laserowe usuwanie żylaków, skleroterapię, miniflebektomię oraz metodę klasyczną. Dodatkowo zabieg ten jest flagową usługą LASERMED-u wykonywaną profesjonalnie, dlatego klinika ta zyskuje wiele dobrych opinii.