Jak zdiagnozować HPV?

Jak zdiagnozować HPV?

HPV czyli wirus brodawczaka ludzkiego, dotyczy blisko  70-80% osób aktywnych seksualnie przed 50 rokiem życia. Co to jest wirus HPV, jakie badanie na wirus HPV wykonać, by dowiedzieć się, czy jesteśmy jego nosicielami?
Czym jest wirus RSV?

Co to jest wirus RSV?

Eksperci od kilku dni mówią jednym głosem o powrocie wirusa RSV. Czym tak naprawdę jest wirus RSV? Jak rozpoznać wirusa, jakie objawy powinny zwrócić naszą szczególną uwagę? Jakie badania należy przeprowadzić, żeby stwierdzić obecność wirusa? Na pytania odpowiada diagnosta laboratoryjny.
Czy warto szczepić się na grypę

Czy warto szczepić się na grypę?

Grypa jest chorobą sezonową, która co roku dotyka tysiące osób. W sezonie jesienno – zimowym odpowiada za około 15% wszystkich zachorowań. Jesień to szczególnie trudny czas dla naszego organizmu, który sprzyja rozwojowi grypy. Czy warto zaszczepić się przeciwko grypie? Sprawdź!
Objawy wariantu delta

Grypa czy delta? Jakie są objawy wariantu Delta?

Wariant Delta jest główną przyczyną czwartej fali pandemii COVID-19. Czym różni się indyjska mutacja od wirusa, który zaatakował nas w ubiegłym roku? Jakie są pierwsze objawy zakażenia wariantem Delta? Czy szczepienie zapewnia ochronę przed mutacją wirusa?
Trzecia dawka szczepionki LASERMED

Trzecia dawka szczepionki w Polsce. Dla kogo?

Od 1 września możliwa jest w Polsce rejestracja na szczepienie trzecią dawką szczepionki przeciwko COVID-19. Do przyjęcia przypominającej dawki szczepienia zostały uprawnione trzy grupy, sprawdź czy jesteś w jednej z nich.
Kwas hialuronowy czy osocze bogatopłytkowe?

Co lepsze: kwas hialuronowy czy osocze bogatopłytkowe?

Pytanie o to, co działa lepiej – kwas hialuronowy czy osocze bogatopłytkowe. lekarze słyszą nieustannie. Obydwie substancje od lat z wysoką skutecznością stosowane są nie tylko w medycynie estetycznej, ale także w ortopedii czy dermatologii. Na co lepiej się zdecydować?
Pytania o szczepienia COVID-19

Szczepienia przeciwko COVID-19. Najczęstsze pytania. Część 4

To czwarta część najczęściej zadawanych pytań o szczepienia przeciwko COVID-19. W tym artykule dowiecie się, czy szczepienia przeciwko COVID-19 są eksperymentem medycznym, czy można podawać szczepionkę dzieciom i czy jest to bezpieczne dla kobiet w ciąży. LASERMED zaprasza do czytania 😉
Szczepienie koronawirus - pytania i odpowiedzi

Szczepienia przeciwko COVID-19. Najczęstsze pytania. Część 3

Temat szczepień nadal nie schodzi z języków. W poniższym wpisie wyjaśniamy m.in.: kto płaci za szczepionki, kto może zostać zaszczepiony przez lekarza w domu i po co podaje się dwie dawki szczepionki. W tym artykule znajdziecie odpowiedzi na wszystkie te pytania i nie tylko.
Szczepionka na COVID - pytania

Szczepienia przeciwko COVID-19. Najczęstsze pytania. Część 2

Kolejna część wpisów, w której LASERMED odpowiada na najczęstsze pytania o szczepionkach przeciwko COVID-19. Kliknij i zobacz, o czym piszemy tym razem!
Szczepienia przeciwko COVID-19- najczęstsze pytania

Szczepienia przeciwko COVID-19. Najczęstsze pytania. Część 1

Proces szczepień trwa w Polsce już blisko pół roku, jednak nadal nasuwa się wiele pytań i wątpliwości na ich temat. LASERMED jako jeden z większy punktów szczepień na Podhalu postanowił je rozwiać. Kliknij i sprawdź.
Depilacja laserowa Nowy Targ

Depilacja laserowa Nowy Targ

Lato zbliża się wielkimi krokami... Humor pogorsza Ci się na samą myśl o codziennym goleniu nóg, by móc włożyć zwiewną sukienkę? Maszynka i pianka do golenia to sprzęty, za którymi nie przepadasz? Mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie - laserowe usuwanie włosków. Jak działa laser na włoski? Kliknij i sprawdź.
Fibryna bogatopłytkowa- co to jest?

Co to jest fibryna bogatopłytkowa?

Godny następca osocza bogatopłytkowego- fibryna! Czym tak naprawdę jest? Gdzie znajduje zastosowanie i co różni je od osocza bogatopłytkowego?  Już wyjaśniamy!