Jak się pozbyć cellulitu? Zabiegi laserem i nie tylko

jak sie pozbyc cellulitu

Cellulit, fachowo nazywany obrzękowo-włókniejącym zwyrodnieniem tkanki podskórnej lub lipodystrofią typu kobiecego potrafi spędzić sen z powiek wielu kobietom. Co prawda problem może dotyczyć również mężczyzn, jednak w głównej mierze skarżą się na niego przede wszystkim panie. Skóra o strukturze podobnej do wierzchu pomarańczy dotyka ponad 90% przedstawicielek płci żeńskiej i bardzo często przysparza wielu kompleksów. Za wszystko odpowiada wewnętrzna warstwa skóry czyli tkanka podskórna, na której powstają grudki tkanki tłuszczowej, odkłada się woda oraz toksyny. Wszystko to prowadzi do ściśnięcia naczyń limfatycznych, a następnie do spowolnienia przepływu żylnego. Efektem tego jest właśnie cellulit, czyli charakterystyczna zmiana skórna. Zazwyczaj dotyczy ona ud, pośladków, ramion oraz brzucha.  

Pragniemy podkreślić, że cellulit jest zjawiskiem całkowicie naturalnym i może być spowodowany obciążeniem genetycznym oraz skłonnościami do odkładania się tkanki tłuszczowej w danych partiach ciała. Normalnym więc jest, że brakiem cellulitu może pochwalić się jedynie mały procent kobiet. 

Genetyka nie oznacza jednak, że cellulitu nie da się pozbyć. Dla tych pań, które chcą wyeliminować niechciane zgrubienia na udach czy pośladkach mamy dobrą wiadomość – istnieje wiele sposobów na radzenie sobie z “pomarańczową skórką”. W dobie zaawansowanych rozwiązań kosmetycznych i medycznych, każda z Pań może postawić pierwsze kroki w stronę gładkiej skóry. Jak się pozbyć cellulitu?

Sposoby na cellulit

Skoro cellulit powstaje, gdy w tkance podskórnej pojawiają się nieprawidłowości związane z mikrokrążeniem krwi i limfy, to w pierwszej kolejności należy to krążenie poprawić. 

Aktywność fizyczna

Podejmowanie się ćwiczeń fizycznych bardzo korzystnie wpływa na krążenie, dotlenienie komórek oraz pozbywanie się toksyn z organizmu. To dobry początek, aby zacząć ujędrniać swoją skórę.

Masaż

Nie tylko ten u specjalisty, ale również w warunkach domowych. Sposoby na cellulit na udach bardzo często możliwe są do wykorzystania w warunkach domowych. Należy regularnie masować część ciała dotkniętą cellulitem. Można wykorzystać do tego specjalne kosmetyki, peelingi lub szorstkie szczotki. Popularne i szeroko dostępne są również tak zwane “rollery”, które skutecznie pobudzają krążenie w tkance podskórnej. Nie wymaga to wielkiego wysiłku, a przynosi satysfakcjonujące rezultaty.

Odpowiednia dieta

Prowadzony tryb życia może być kluczowy w zwalczaniu cellulitu. Dobre nawyki żywieniowe wpłyną pozytywnie na funkcjonowanie całego organizmu, a przy okazji zapobiegać będą nagromadzeniu się szkodliwych toksyn. Warto również zrezygnować z palenia papierosów lub nadmiernego picia alkoholu. Im mniej tkanki tłuszczowej, tym mniejsze prawdopodobieństwo powstawania cellulitu.

Jak usunąć cellulit? Zabiegi laserowe

Jeśli profilaktyka domowa oraz podejmowane próby nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, z pomocą przychodzą zabiegi z wykorzystaniem lasera. Wprowadzany jest on pod powierzchnię skóry, a następnie uelastycznia on tkanki i wzmaga procesy regeneracji komórek. W ten sposób skóra staje się gładka i jędrna. Całość przeprowadza się z wykorzystaniem znieczulenia miejscowego, a ogólna regeneracja jest niezwykle szybka. Cellulit ma charakter postępujący – z tego powodu należy wykonać kilka zabiegów laserowych. Ilość zależy od zapotrzebowania, gdyż wykorzystanie lasera może być mniej lub bardziej inwazyjne. 

Istnieją przeciwwskazania do wykonania laserowego usuwania cellulitu: 

  • zapalenie żył
  • otwarte rany lub pozabiegowe zmiany skórne (krótko po odbytej operacji)
  • choroby immunologiczne
  • skłonność do słabego lub zbyt długiego gojenia się ran
  • choroby serca lub przebyty zawał

Jesteśmy pierwszą w Małopolsce kliniką gotową na przyjmowanie pacjentów w trakcie pandemii. Jeśli chcieliby Państwo skorzystać z zabiegów lub konsultacji, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, a następnie kontakt pod numerem +18 888 02 00 lub na e-mail [email protected].