lista zabiegow ktore wykonuje sie latem

Czy zabiegi laserem można wykonywać w lecie? Jakich zasad powinniśmy się trzymać, żeby zapewnić bezpieczny przebieg kuracji? Po przebudzeniu z zimowej stagnacji mamy więcej motywacji do wprowadzania zmian w naszym życiu i wyglądzie. Chcemy olśniewać na plażach i w kurortach piękną, zdrową i gładką skórą, ale jak zrobić to bezpiecznie? Niestety zabiegi laserowe latem to dość skomplikowana sprawa.

Jakie zabiegi laserowe można wykonywać latem?

Depilacja laserowa latem? TAK, ale tylko niektóre części ciał. Skóra poddawana zabiegowi depilacji laserowej nie może być opalana, a po samym zabiegu nie może być w ogóle wystawiana na słońce. Laser diodowy używany przy tym zabiegu działa bezpośrednio na melaninę, czyli na barwnik zawarty w naszej skórze i włosach.

W momencie kiedy jesteśmy opaleni, światło lasera jest pochłaniane przez komórki skóry, a nie mieszki włosowe, których chcemy się pozbyć. Może to doprowadzić do wystąpienia skutków niepożądanych, takich jak blizny lub przebarwienia na skórze.

Obszary które nadają się do depilacji w okresie letnim to te które najłatwiej chronić przed promieniami słonecznymi takie jak pachy czy okolice bikini. Na zabieg możemy zapisać się na 4 tygodnie przed planowanym wypoczynkiem i nie wcześniej niż 4 tygodine po powrocie. Należy pamiętać, że przed i po zabiegu konieczne jest użycie kremu z filtrem SPF50 lub mocniejszego w zależności od rodzaju i kondycji skóry. O szczegóły zapytaj w gabinecie.

Co z terapiami laserowymi?

Na jesień przełóżmy za to terapie laserowe, które skupiają się na poprawie kondycji skóry twarzy. Wszyscy dążymy do idealnego wyglądu. Pierwsze wrażenie robi się tylko raz, a gładka cera i przyjemna aparycja to świetny sposób, aby dobrze wypaść. Niestety stosowanie lasera na twarz latem może sprawić więcej kłopotów niż pożytku. Światło pulsacyjne używane przy tych zabiegach i niemożność uchronienia twarzy przed promieniami słonecznymi może sprawić, że nasza cera będzie poparzona, pojawią się blizny lub przebarwienia, które ciężko jest zniwelować. Technologia IPL używana jest przy wielu zabiegach takich jak fotoodmładzanie które angażuję całą powierzchnię twarzy i dekoltu, podobnie jak likwidacja trądziku i blizn po nim.

Laserowe usuwanie tatuażu a pora roku

Lato to idealny czas na spędzaniu wolnego czasu na plaży, uprawianiu sportów wodnych i ogólnym przebywaniu na świeżym powietrzu. Ważne jest żeby pamiętać o kremach z filtrami SPF i zasadach zdrowej ekspozycji na słońce szczególnie podczas terapii laserowej. Usuwanie tatuaży to długi i skomplikowany proces. Nasz organizm w naturalny sposób chce usunąć atrament z naszej skóry, ale bez wiązki laserowej która rozbija duże krople atramentu jest to niemożliwe. W momencie kiedy skóra pod tatuażem jest opalona, zabieg może się nie udać.

To melanina pochłania znaczną część energii i światła z lasera co może doprowadzić do rozjaśnień i przebarwień. Po zabiegu skóra jest delikatna i wrażliwa. Wystawianie jej na słońce może doprowadzić do pojawienia się pęcherzy i istnieje również prawdopodobieństwo hiper / hipopigmentacji.
Najlepiej zająć się tym jak dni będą coraz krótsze.