Fibryna w leczeniu łysienia. Jak wyleczyć problemy z włosami?

Problem łysienia dotyka wielu mężczyzn, ale i również kobiet. Przyczyn można szukać w nadmiarze testosteronu u przedstawicieli płci męskiej, obciążeniu genetycznym. Wypadające włosy i pojawiające się zakola przysparzają wielu kompleksów. Nic dziwnego, gdyż fryzura jest widocznym elementem naszego wyglądu, a jej wybrakowanie może niektórym zwyczajnie doskwierać. Tym bardziej, że dla wielu Panów włosy są wyznacznikiem witalności i stanowią nieodzowny komponent podkreślenia swojej prezencji, a dla Pań stanowi element podkreślający ich kobiecość. W związku z tym łysienie może oznaczać dodatkowo zmniejszenie pewności siebie i wstydliwość, a te mogą znacznie utrudniać codzienne funkcjonowanie. Tak jak kiedyś jedyne co mogli zrobić kobiety i mężczyźni to zaakceptować łysiejące obszary głowy lub zakrywanie ich na różne sposoby, tak dzisiaj nie jest to jedyne rozwiązanie. Zmartwienia mogą zniknąć dzięki skorzystaniu z dobrodziejstw dzisiejszej nauki i medycyny. Z pomocą przychodzi medycyna estetyczna i fibryna w leczeniu łysienia.

Fibryna jest białkiem i pochodzi z własnej krwi danego pacjenta  – nazywana jest inaczej fibryną bogatokomórkową lub z języka angielskiego PRF (Platelet Rich Fibrin). 

Organizm, któr wytwarza własne komórki macierzyste, leukocyty i płytki krwi jest idealnym źródłem “leku”, który w postaci fibryny potrafi zdziałać naprawdę wiele. W ten sposób Pacjent jest jednocześnie dawcą jak i biorcą komórek macierzystych. Wymienione elementy stymulują do regeneracji cebulki włosowe, które ostatecznie wypełniają łysiejący obszar, by urosły na nim nowe włosy. Skoro fibryna pochodzi z organizmu, to jest ona całkowicie bezpieczna i naturalna dla Pacjenta. Nie wywołuje ona reakcji alergicznych i nie powoduje podrażnień. Fibryna tworzy pod skórą głowy swego rodzaju włókna, które przybierają kształt szeroko rozkładającej się siateczki – dzięki temu zagłębienia i zmarszczki uwypuklają się, a mieszko włosowe odbudowują się.

Znamy już zatem pochodzenie komórek macierzystych wykorzystywanych w zabiegach, lecz wielu z Państwa z pewnością interesują efekty takich działań. Czy fibryna jest skuteczna na łysienie? Zapraszamy do dalszej części artykułu.

Zabiegi z fibryny na porost włosów – skuteczność

Z opracowań naukowych jak i własnego doświadczenia wiemy, że terapia łysienia za pomocą fibryny to zabieg niezwykle skuteczny. Inne zabiegi zazwyczaj bazują na natychmiastowym uwalnianiu czynników wzrostu. Wykorzystanie fibryny pozwala na stopniowe i powolne uwalnianie tych czynników, przez co efekt jest długotrwały i przynosi lepsze rezultaty. Komórki macierzyste w ten sposób działają o wiele lepiej. Efektem tego jest młody wygląd skóry, szybsza i pełniejsza regeneracja oraz zatrzymanie procesu łysienia. Finalnie włosy pobudzane są do wzrostu i zapełniają łysiejące do niedawna obszary.

czy fibryna jest skuteczna na łysienie? - mężczyzna z zakolami

Fibryna na łysienie – czy warto?

Jeśli wyżej wymienione zalety w postaci skuteczności jeszcze Państwa nie przekonują, to jeszcze raz zapewniamy – warto skorzystać z terapii łysienia fibryną. Mogą Państwo liczyć na rezultaty, które utrzymają się przez wiele lat i może okazać się, że jednorazowy zabieg trwający kilka godzin pozwoli pożegnać się z problemem raz a dobrze. Pełne bezpieczeństwo połączone z niezwykłą skutecznością – nic dodać, nic ująć. 

W celu uzyskania jeszcze większej ilości informacji zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą – komórki macierzyste w leczeniu łysienia. Jeśli są Państwo zainteresowani zabiegiem leczenia łysienia, serdecznie zapraszamy do naszej kliniki LASERMED w Nowym Targu. Lekarz przeprowadzi wstępną konsultację, a następnie ustali i zaplanuje przebieg terapii. 

Kontakt pod adresem  e-mail – [email protected] lub pod numerem telefonu +18 888 02 00. Zachęcamy do wizyty!