peeling laserowy

Peeling laserowy kontra blizny potrądzikowe

Pozbycie się aktywnych zmian trądzikowych to dopiero pierwszy krok do pięknej, nieskazitelnej cery. Kolejny to usunięcie nieestetycznych blizn trądzikowych. Jedną ze stosowanych w tym celu metod jest peeling laserowy. Czy ta metoda naprawdę działa?

Blizny potrądzikowe – jak z nimi walczyć?

Po kuracji przeciwtrądzikowej, skóra nie zawsze jest w najlepszym stanie. Nawet jeśli udało się pozbyć wszystkich stanów zapalnych i zaskórników, pozostaje problem rozszerzonych porów i blizn potrądzikowych. Blizny te nazywa się zanikowymi, ponieważ powstają w wyniku rozpadu włókien kolagenowych w głębokich warstwach skóry. Mają kształt miejscowych zagłębień i bardzo często są wynikiem trądziku lub ospy. Metod usuwanie blizn potrądzikowych jest wiele. Są tom.in. termolifting, terapia osoczem bogatopłytkowym oraz peeling laserowy. Ta ostatnia metoda cieszy się szczególnym zaufaniem specjalistów medycyny i dermatologii estetycznej.

Peeling laserowy – czy może usunąć blizny?

Peeling kojarzy nam się  z mechanicznym złuszczaniem naskórka. Jednak peeling laserowy to coś więcej niż usuwanie martwych komórek skóry. W przeciwieństwie do zabiegów mechanicznych i chemicznych,  peeling laserowy odznacza się bardzo dużą precyzją i bezpieczeństwem. W naszej klinice, wykonujemy zabieg za pomocą lasera Fotona Spectro SP – jednego z najbardziej nowatorskich urządzeń do laseroterapii dostępnych na rynku. Peeling laserowy polega na emisji fal, które powodują serię mikrouszkodzeń. Pobudza to intensywny proces regeneracji uszkodzonej skóry, która zostaje przebudowana i odnowiona. Dochodzi również do wzmożonej syntezy kolagenu, który odpowiada za gęstość i elastyczność skóry. W zależności od potrzeb Pacjenta, dostosowujemy odpowiedni tryb zabiegu. W przypadku blizn potrądzikowych najczęściej wykorzystuje się tryb delikatny, który pozwala osiągnąć satysfakcjonujące rezultaty przy minimalnej penetracji skóry. Oprócz redukcji blizn, w wyniku zabiegu dochodzi do zwężenia porów skóry, poprawy elastyczności i nawilżenia naskórka.

Nie ma wątpliwości, że peeling laserowy pozwala usunąć blizny trądzikowe i poprawić kondycję cery. Przekonało się o tym już tysiące naszych Pacjentów. Jeśli Ty także chcesz pozbyć się blizn potrądzikowych, umów się na konsultację w Lasermed! Nasi specjaliści na pewno Ci pomogą!