Komórki macierzyste – sposób na zdrowie i piękno

Zastosowanie komórek macierzystych jest ogromne. Dzięki nim możesz pozbyć się oznak starzenia, przywrócić skórze młodość oraz wyleczyć ciężkie urazy. Na czym polegają ich niezwykłe właściwości?

Komórki macierzyste – co to takiego?

Termin „komórki macierzyste” jest obecnie bardzo popularny, ponieważ wykorzystuje się je w licznych zabiegach estetycznych i leczniczych. Są to pierwotne, a więc niewyspecjalizowane komórki, które potrafią zastąpić uszkodzone komórki organizmu. Posiadają dwie bardzo ważne cechy. Po pierwsze, mają nieograniczoną zdolność do samo-odnawiania. Po drugie, potrafią różnicować się w komórki innych typów. W praktyce oznacza to, iż komórki macierzyste mogą przyjmować postać tkanki kostnej, mięśniowej czy nerwowej – w zależności od tego w jakie miejsce zostaną dostarczone. Właśnie dlatego zastosowanie komórek macierzystych jest tak ogromne.

Wskazania do zabiegu z użyciem komórek macierzystych

Liczba problemów estetycznych i schorzeń, które można rozwiązać z pomocą komórek macierzystych stale się wydłuża. W Klinice Lasermed, najczęściej używamy komórek macierzystych w następujących celach:

  • leczenie łysienia każdego rodzaju
  • usuwanie zmarszczek
  • unoszenie owalu twarzy
  • usuwanie przebarwień
  • redukcja rozszerzanych porów
  • leczenie zmian zwyrodnieniowych stawów
  • leczenie urazów chrząstek stawowych, mięśni, ścięgien, więzadeł

Dlaczego komórki macierzyste są tak skuteczne?

Skuteczność terapii komórkami macierzystymi wynika nie tylko z ich szczególnych właściwości regeneracyjnych. W przeciwieństwie do innych wypełniaczy czy substancji stosowanych w medycynie, komórki te pochodzą z krwi Pacjenta. Dzięki temu, nie występuje ryzyko alergii i innych reakcji układu odpornościowego. Komórki macierzyste są doskonale tolerowane przez organizm, dlatego dają szybkie i trwałe efekty. Pobudzają naturalne procesy regeneracji skóry, co sprawia że uzyskane rezultaty są bardzo naturalne. Jest to szczególnie ważne w zabiegach medycyny estetycznej.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy na konsultacje ze specjalistami Lasermed!