Depilacja laserowa – gdzie najlepiej?

Użycie lasera do usuwania cebulek włosów zrewolucjonizowało sposób, w jaki współcześnie pozbywamy się niechcianego owłosienia. Depilacja laserowa daje najlepsze i najbardziej trwałe rezultaty przy stosunkowo krótkim okresie leczenia. Zanim zdecydujemy się na taki zabieg, dobrze rozeznać się w dostępnych technikach i urządzeniach, aby pozbyć się problemu możliwie szybko, trwale i bezboleśnie. Pierwszą rzeczą, na którą pacjent powinien zwrócić uwagę przy wyborze zabiegu i kliniki, jest używany w placówce laser. Obecnie w depilacji laserowej powszechnie stosowane są lasery: aleksandrytowy, diodowy, neodymowo-yagowy oraz E-light i IPL. W Polsce w użyciu pozostają wszystkie te typy oprócz IPL, który jest za słaby (lub zbyt mało precyzyjny) w przypadku naszych cebulek włosa – wynika to z poziomu melaniny charakterystycznego dla mieszkańców naszego regionu. Globalnie najbardziej popularny pozostaje laser diodowy. Jego popularność wynika z jego skuteczności i wszechstronności – daje możliwość działania na cebulkach włosów wszystkich ras, a także przeprowadzania zabiegów na skórze opalonej.

Dyskomfort zabiegu jest minimalny, a skutki uboczne bardzo mało prawdopodobne. Pozostałe lasery akie jak laser aleksandrytowy czy E-light choć uznawane za lepszy wybór ze względu na bezbolesność są jednak często zbyt słabe, żeby wniknąć odpowiednio głęboko w skórę do cebulek włosów. Należy jednak zaznaczyć, że zabieg laserowej depilacji nigdy nie pozostaje całkowicie bezbolesny.

Amelia Langer-Łukasik specjalistka laseroterapii siedząca w gabinecie przed komputerem

Depilacja laserowa – działanie

W trakcie zabiegu mieszki włosa zostają uszkodzone przy pomocy wiązki ciepła emitowanej przez laser. W ten sposób przypalone cebulki nie będą wypuszczać kolejnych włosów w przyszłości. Nie jest to jednak zabieg bezinwazyjny. Do najczęściej występujących skutków ubocznych można zaliczyć poparzenia, przebarwienia oraz blizny. W przypadku użycia lasera diodowego są to jednak przypadki marginalne. Skutkiem ubocznym wynikającym z nieprecyzyjnie wykonanego zabiegu może być przyspieszony wzrost włosów. Światło podczerwone jest używane również przy stymulacji wzrostu włosów (lasery biostymulujące). Jeśli cebulki zaczną pracować szybciej, prawdopodobnie doszło do niedoświetlenia w trakcie zabiegu. Skuteczność zabiegu zależy w znacznym stopniu od dokładności jego wykonania. Dlatego powinniśmy wybierać osoby doświadczone w depilacji laserowej – które wiedzą jaką moc lasera dobrać do jakich części ciała i w jaki sposób zwiększać natężenie światła przy kolejnych wizytach. Kilka spotkań jest warunkiem koniecznym ze względu na cykl rozwoju włosa – podczas jednej wizyty niektóre cebulki mogą pozostać uśpione, co uniemożliwi uszkodzenie wszystkich mieszków na raz.

Depilacja laserowa – gdzie?

Usuwanie włosów jest w obecnych czasach nadzwyczaj popularne, czego rezultatem jest otwieranie kolejnych salonów i klinik oferujących takie usługi. Warto jednak pamiętać, że mniejsze instytucje mogą nie dysponować wysokiej jakości sprzętem, a ich kadra może mieć niewystarczające doświadczenie zawodowe. Przy umawianiu się na wizytę, warto zapytać o osobę wykonującą zabieg, a także o typ lasera używany w procesie. W Internecie nietrudno znaleźć szczegółowe specyfikacje oraz opinie o poszczególnych modelach.

Depilacja laserowa Podhale

Medical Clinic Podhale do depilacji laserowej używa lasera Soprano ICE Platinum. Klinika znajduje się w Waksmundzie, obok Nowego Targu.

LASERMED – depilacja laserowa Nowy Targ

W LASERMED używamy najbardziej zaawansowanego na europejskim rynku lasera Mediostar Next, który niszczy cebulki włosów niezależnie od grubości, koloru i karnacji. Urządzenie wyposażone jest w system kontroli temperatury ciała oraz system odprowadzania ciepła, a także czytnik nawilżenia skóry oraz melaniny, dzięki czemu umożliwia indywidualne dobranie parametrów dla każdego pacjenta. LASERMED specjalizuje się nie tylko w medycynie estetycznej, ale także leczniczych zabiegach laserowych – gwarantujemy tym samym restrykcyjną dbałość o bezpieczeństwo i higienę zabiegu.

Zbliżenie na głowicę lasera podczas zabiegu

Depilacja laserowa Kraków

W klinice medycyny estetycznej i laserowej Vesuna używany jest laser diodowy PALOMAR VECTUS. Pozwala on na usunięcie już 30% cebulek włosów przy pierwszym zabiegu – cała terapia wymaga od 4 do 6 powtórzeń.

Depilacja laserowa Myślenice

Salon Arsvita również korzysta z lasera diodowego – w tym przypadku Light Sheer, niezwykle popularny na rynku amerykańskim.

Depilacja laserowa Zakopane

Studio urody Natura w Zakopanem także korzysta z lasera diodowego Light Sheer. Kadra salonu posiada ośmioletnie doświadczenie.

Depilacja laserowa Rabka-Zdrój

Salon Allestetis dysponuje laserem diodowym Vectus. Jest to laser o szerokim zakresie długości fal, co czyni go uniwersalnym urządzeniem.

Jeśli interesuje Cię depilacja laserowa, umów się na zabieg lub konsultację w klinice LASERMED już dziś. Gwarantujemy zabieg na najwyższym poziomie wykonany przez doświadczoną kadrę. Zafunduj sobie gładką skórę bez podrażnień i ponad 90% usuniętych włosków. Zapraszamy do kontaktu na naszej stronie internetowej!