Leczenie trądziku – gdzie i jak?

Trądzik to problem wielu młodych ludzi w okresie dojrzewania, ale nie tylko. U źródła trądziku młodzieńczego leżą problemy z nadprodukcją łoju spowodowane burzą hormonów młodego organizmu. W zatkanych gruczołach namnażają się bakterie, co prowadzi do stanów zapalnych i wyprysków. Istnieje wiele “sprawdzonych” metod na leczenie trądziku, które niestety nie są uniwersalne i na ogół przynoszą tylko chwilową poprawę. Kiedy metody domowe oraz kosmetyki okażą się nieskuteczne, młodzi ludzie i ich rodzice często udają się do apteki i sięgają po silne leki na trądzik oparte na tetracyklinie. Choć jest to antybiotyk skuteczny, wyjątkowo dotkliwie obciąża organizm człowieka, utrudniając mu codzienne funkcjonowanie. Alternatywną drogą leczenia jest konsultacja z dermatologiem. Niestety i w tym przypadku, pacjent może z czasem uodpornić się na przepisane leki. Trądzik jest dolegliwością niezwykle uciążliwą, ponieważ metody leczenia dają na ogół efekt chwilowy – nie powstrzymują one pierwotnej przyczyny stanów zapalnych na twarzy, jaką jest nadprodukcja łoju. Na domiar złego jest to przypadłość, która dotyka także ludzi dorosłych – przez złą dietę, stresujący tryb życia czy zanieczyszczenia powietrza. W tym kontekście niezwykle skuteczna okazuje się terapia laserowa w procesie leczenia trądziku.

uruchomiony laser FOTONA

Laserowe leczenie trądziku

Leczenie trądziku u nastolatków i dorosłych przy pomocy lasera wykazuje niezwykle dużą skuteczność. Zanim jednak zdecydujemy się na takie rozwiązanie, warto skonsultować się z dermatologiem lub dietetykiem – jeśli u podłoża zmian skórnych leżą reakcje alergiczne lub nietolerancja pokarmów, efekty lasera nie będą trwałe. Również po rozpoczęciu terapii laserowej, należy pamiętać o szczególnym przywiązaniu do odpowiedniej higieny skóry oraz zdrowej diecie. Do leczenia trądziku używane są lasery Er:Yag, Nd:Yag, lasery bromkowo-miedziowe. Laser taki wykazuje zastosowanie przeciwzapalne, bakteriobójcze i wygładzające. Poprzez niszczenie bakterii powstrzymuje zaczerwienienia, a jako że jego działanie jest miejscowe, bakterie nie mają szans na uodpornienie się na jego działanie jak w przypadku antybiotyków. Laserowe leczenie trądziku działa też biostymulująco, poprawiając ogólne funkcjonowanie skóry oraz ograniczając nadprodukcję łoju. Zabieg jest krótki, skuteczny i bezbolesny. Do osiągnięcia pożądanych rezultatów wymagana jest jednak systematyczność terapii w nieco dłuższym okresie czasu. Jeśli leczenie będzie się przedłużać, oznacza to, że czynnikiem powodującym stany zapalne jest prawdopodobnie nietolerancja pokarmowa lub brak odpowiedniej higieny. Nasi specjaliści oprócz samego zabiegu, oferują również cenne porady na temat tego, jak dbać o naszą skórę w trakcie leczenia, a także już po zakończeniu terapii.

Leczenie trądziku – gdzie?

Laserowe leczenie trądziku, choć niezwykle skuteczne, nie jest jeszcze zabiegiem bardzo popularnym. Wielu ludzi optuje za domowymi sposobami zwalczania problemu, przez co w nieskończoność odwlekają zakończenie leczenia. Placówki medycyny estetycznej i dermatologii laserowej coraz częściej oferują jednak dedykowane zabiegi na trądzik. Przy wybieraniu kliniki, w której chcemy rozpocząć terapię, warto zainteresować się, czy leczenie takie mieści się w specjalizacji placówki, oraz rozeznać się w używanym w leczeniu sprzęcie.

LASERMED – laserowe leczenie trądziku Nowy Targ

W LASERMED laserem dedykowanym do leczenia trądziku jest FOTONA SPECTRO SP. Wiązka światła dociera w głąb skóry i natychmiast zaczyna oddziaływać na gruczoły łojowe. Po konsultacji z pacjentem, określeniu rodzaju i stopnia zaawansowania zmian, proponujemy kurację z użyciem lasera Er:YAG lub Nd:Yag. Trądzik leczymy również poprzez radiofrekwencję mikroigłową. Zabiegi z użyciem Fotona Spectro SP można wykonywać na każdym rodzaju skóry bez ryzyka uszkodzenia naskórka. Cena zabiegu zaczyna się od 300 zł. LASERMED oferuje również zabieg usuwania blizn potrądzikowych.

leczenie trądziku

Leczenie trądziku Kraków

Klinika medycyny estetycznej i laserowej Vesuna do leczenia trądziku używa PLASMAGE. Urządzenie to tworzy tzw. łuk elektryczny i służy do usuwania zmian skórnych przy pomocy mikrowyładowań.

Laserowe leczenie trądziku Podhale

Klinika Allmedica oferuje laserowe usuwanie trądziku przy pomocy lasera Fotona. Cena zabiegu zaczyna się od 650 zł.

Leczenie trądziku Nowy Sącz

Klinika Mariposa Med-Spa do laserowego usuwania trądziku różowatego stosuje laser Alma Harmony. Zabieg stosowany jest w sytuacji trądziku aktywnego i zalecany jest dla osób nieprzyjmujących antybiotyków.

Jeśli interesuje Cię leczenie trądziku, umów się na konsultację oraz zabieg w klinice LASERMED już dziś. Gwarantujemy szybkie, widoczne efekty i pełne bezpieczeństwo zabiegu. Nie trać czasu na nieskuteczne, obciążające organizm rozwiązania – przekonaj się o skuteczności lasera. Zapraszamy do kontaktu na naszej stronie internetowej!