Usuwanie żylaków – gdzie najlepiej?

Obecnie na rynku dostępny jest szeroki zakres zabiegów pomagających w usunięciu zarówno drobnych naczynek na twarzy, jak i żylaków na łydkach czy udach. Poszczególne placówki i kliniki oferują jednak zróżnicowane rozwiązania tego samego problemu. Dobór metody zależy w znacznym stopniu od samego pacjenta – od tego, jak szybko chce uzyskać widoczne rezultaty, a także od stopnia inwazyjności zabiegu, na jaki jest gotowy. Innym ograniczeniem może być dostępność profesjonalnego wyposażenia posiadanego przez poszczególne gabinety na terenie całej Polski. Ostateczne zdanie ma jednak lekarz, który po uwzględnieniu indywidualnych uwarunkowań organizmu pacjenta, zasugeruje najlepszą metodę leczenia. Proces usuwania żylaków może wymagać kilkukrotnych wizyt, zarówno w celu przeprowadzenia samego zabiegu, jak i konsultacji czy kontroli przebiegu leczenia. Dlatego warto zastanowić się, gdzie najlepiej usuwać żylaki? Klinika LASERMED oferuje najszerszy na Podhalu zakres dostępnych zabiegów leczenia żylaków i naczynek. Jeśli interesuje Cię usuwanie żylaków Nowy Targ, już dziś zapoznaj się z ofertą LASERMED.

laserowe leczenie żylaków

Usuwanie żylaków – metody

Najnowocześniejszą i niewątpliwie najskuteczniejszą dostępną dzisiaj metodą jest laserowe usuwanie żylaków. Laser daje szybkie rezultaty, a skondensowana wiązka pozwala na precyzyjne usunięcie przyczyny zatoru, niemal całkowicie niwelując ryzyko oparzeń czy utworzenia blizny. Warto jednak zaznaczyć, że przy laserowym leczeniu żylaków nóg użyty powinien zostać inny laser niż w przypadku korygowaniu naczynek na twarzy. Światło podczerwone nie daje tak precyzyjnych możliwości jak światło żółte czy zielone. Warto w takiej sytuacji upewnić się, że wybrana przez pacjenta klinika posiada odpowiednie wyposażenie – laser emitujący światło podczerwone (laser Neodymowo-Yagowy) lub laser diodowy. Inną dostępną metodą jest skleroterapia, która skutecznie sprawdza się w przypadku większych naczynek, ale już nie żylaków. LASERMED oferuje trzy typy skleroterapii – tradycyjną, piankową i piankową pod kontrolą USG. Miniflebektomia sprawdza się przy miejscowym leczeniu naczynek, metodą milimetrowych nacięć – metodę tę zaleca się w przypadku rozległych splotów żylnych. Warto zaznaczyć, że wciąż dostępnym (od 1905 r.!) rozwiązaniem na uciążliwe żylaki pozostaje leczenie żylaków metodą klasyczną polegające na przerwaniu ciągłości żylaków, poprzez usunięcie niewydolnej żyły.

Laserowe usuwanie żylaków to rozwiązanie dla każdego – w przeciwieństwie do starszych metod laser pozwala na skuteczną terapię również u osób z nadwagą.

Gdzie usuwać żylaki?

Przy wyborze kliniki, w której chcemy dokonać zabiegu, warto zapoznać się z oferowanymi przez gabinet metodami, a najlepiej umówić się na konsultację ze specjalistą, który pomoże w dobraniu odpowiedniej drogi leczenia. Należy również zapoznać się ze sprzętem, jakim przeprowadzane będzie usuwanie żylaków – większość klinik podaje na swoich stronach internetowych bardzo konkretnie oporządzenie wykorzystywane do zabiegów. 

LASERMED – usuwanie żylaków Nowy Targ

LASERMED oferuje pełny zakres zabiegów przy użyciu nowoczesnego sprzętu, gwarantując tym samym bezpieczny przebieg procesu i pełną satysfakcję pacjenta.W ofercie można znaleźć zarówno laserowe usuwanie żylaków EVLT laserem FOTONA SPECTRO SP, miniflebektomię, skleroterapię jak i leczenie żylaków metodą klasyczną. Tym samym daje największy wybór pacjentom, których interesuje laserowe leczenie żylaków Zakopane, Rabka-Zdrój, Nowy Targ. Zabiegi usuwania żylaków w naszej klinice przeprowadzają chirurdzy: Wojciech Panz oraz Ewa Żegleń-Kacprzak.

Usuwanie żylaków Nowy Sącz

W klinice leczenia żył Orawczyk w Nowym Sączu istnieje możliwość przeprowadzenia zabiegu miniflebektomii. W ofercie nie znajdziemy zabiegu laserowego usuwania żylaków.

Leczenie żylaków Myślenice

Centrum medyczne Satora w Myślenicach oferuje zabieg skleroterapii, a w trudniejszych przypadkach osobną operację przeprowadza chirurg naczyniowy po wcześniejszej konsultacji.

Laserowe leczenie żylaków Kraków

Krakowska klinika medycyny estetycznej i laseroterapii Vesuna oferuje laserowe leczenie żylaków przy pomocy lasera FOTONA SPECTRO SP.

Allmedica – laserowe leczenie żylaków Podhale

W ofercie sieci klinik Allmedica można znaleźć skleroterapię, miniflebektomię, a także laserowe usuwanie żylaków EVLT. Zabiegi przeprowadzają chirurdzy naczyniowi.

Jeśli interesuje Cię laserowe usuwanie żylaków, umów się na zabieg lub konsultację w klinice LASERMED już dziś. Gwarantujemy szybką rehabilitację i powrót do życia zawodowego po zaledwie 2-3 dniach. Laserowe usuwanie żylaków to nie tylko zabieg estetyczny, ale przede wszystkim operacja mająca na celu poprawę zdrowia pacjenta! Zapraszamy do kontaktu na naszej stronie internetowej!

ZADZWOŃ DO NAS