Depilacja laserowa: fakty i mity o efektach

Kanony piękna i wzorce nieskazitelnego wyglądu zmieniają się wraz z upływem lat. To, co kiedyś wydawało się być atrakcyjne lub wskazywane jako atut, dzisiaj może spotykać się z dezaprobatą – i jest to całkowicie naturalne zjawisko. Współcześnie silnie promowana jest sylwetka ciała gładkiego, pozbawionego zbędnego owłosienia – przede wszystkim w odniesieniu do płci pięknej. Nic dziwnego, że panująca obecnie moda spowodowała, że depilacja stała się powszechna i z roku na rok zyskuje na popularności. Kobiety, ale i również mężczyźni, poszukują rozwiązań, które zapewnią długotrwały efekt i nie wpłyną negatywnie na stan skóry. Idealnym spełnieniem tych potrzeb jest depilacja laserowa, czyli jedna z najnowocześniejszych i najskuteczniejszych metod usuwania niechcianego owłosienia. Względy estetyczne odgrywają tutaj istotną rolę, ale motywatorem może być również poczucie komfortu i zwiększenie pewności siebie. Należy jednak pamiętać, że nie warto opierać się jedynie na społecznych oczekiwaniach, a my rekomendujemy, by decydować się na zabiegi depilacyjne w pełni w zgodzie ze sobą. Wraz ze zwiększoną popularnością zabiegów depilacyjnych z wykorzystaniem lasera, pojawiło się wiele pytań, wątpliwości, a samemu zabiegowi przypisuje się szereg różnych właściwości – niekoniecznie prawdziwych. Czy depilacja laserowa jest skuteczna? Przekonajmy się!

Depilacja laserem – zalety

Bezbolesność

Często powtarzanym mitem jest to, iż depilacja laserowa to zabieg bolesny. Ciężko udzielić jednej, wyczerpującej odpowiedzi w tym zakresie, my jednak z doświadczenia swojego oraz Pacjentów wiemy, że odczuwanie bólu jest bardzo subiektywne. Dla jednej osoby zabieg ten może być zupełnie nieodczuwalny, dla drugiej zaś szczypanie sprawi już dyskomfort. 

W przypadku wrażliwszych osób można zaaplikować maść znieczulającą, lecz w większości sytuacji nie ma takiej potrzeby. Zabieg depilacji laserowej jest z reguły bezbolesny – co oczywiście zaliczamy do jego zalet.

Bezpieczeństwo

Mijają się z prawdą Ci, którzy sądzą, że laserowe usuwanie owłosienia może być jakkolwiek szkodliwe. Wykonanie depilacji laserowej jest w pełni bezpieczne dla skóry i organizmu. Istotne jest odpowiednie przeprowadzenie tego zabiegu, jak i samo przygotowanie do niego. Jeśli wszystkie te warunki są spełnione, możemy mówić o w pełni bezpiecznej depilacji laserowej. W niektórych przypadkach może występować większe podrażnienie skóry po depilacji, lecz uwarunkowane jest to indywidualnymi predyspozycjami i nie powinno w żaden sposób niepokoić. 

depilacja laserowa fakty i mity - depilacja nóg

Depilacja laserowa – efekty

Wielokrotnie osoby szukające informacji na temat depilacji laserowej, wpisują w wyszukiwarkę pytanie: ile razy trzeba powtarzać depilację laserową? Można znaleźć różne informacje, nawet takie, które stawiają depilację laserową na równi z tradycyjną. To jednak mit. Liczba wizyt z pewnością zależy od rodzaju owłosienia i jego zagęszczenia, lecz zazwyczaj mówimy tutaj o około 5 wizytach. Dodatkowo warto wspomnieć o efekcie, który oznacza pozbycie się od 90 do 99% owłosienia. W porównaniu z innymi formami depilacji, zabieg laserowy jest bezkonkurencyjny. W razie potrzeby kliniki umożliwiają przeprowadzenie zabiegu utrwalającego po upłynięciu około dwóch lat od ostatniej wizyty. 

A zatem, czy warto inwestować w depilację laserem? Zdecydowanie! 

Po więcej informacji zapraszamy do przeczytania innych artykułów z naszego bloga dotyczących tematu depilacji, np.  Jakie zabiegi laserem można wykonywać latem? 

Tych z Państwa, którzy zainteresowani są pozbyciem się niechcianego owłosienia serdecznie zapraszamy do kontaktu. Tym bardziej, że z powodzeniem wykonujemy takie zabiegi w naszej klinice LASERMED od lat. Depilacja laserem Nowy Targ – najskuteczniejsza depilacja na Podhalu. Numer telefonu +18 888 02 00 / e-mail – [email protected].