Co to jest ostrzykiwanie osoczem? Jak wygląda ostrzykiwanie osoczem ?

Osocze bogatopłytkowe PRP to koncentrat płytek krwi w niewielkiej objętości osocza. Aktywne płytki krwi znajdujące się w osoczu zawierają wiele czynników wzrostu, które mają nieocenione znaczenie dla regeneracji komórek skóry. To one stymulują produkcję kolagenu czy usprawniają mikrokrążenie i wspomagają proces tworzenia nowych naczyń krwionośnych.

Osocze bogatopłytkowe pozyskane jest z krwi pacjenta bezpośrednio przed zabiegiem.

Pobrany materiał umieszczany jest w specjalnej wirówce, a dzięki odwirowaniu uzyskujemy osocze, które zostaje zagęszczone oraz poddane działaniu specjalnego odczynnika. W ten sposób otrzymujemy około 4 ml osocza bogatopłytkowego PRP, które może zostać podane w konkretne miejsce , wzdłuż zmarszczek i fałdów.

osocze bogatopłytkowe

Co daje ostrzykiwanie osoczem?

Osocze bogatopłytkowe stosowane jest w medycynie estetycznej czy w zabiegach regeneracyjnych.

Ostrzykiwanie osoczem stawu kolanowego– stosowane jest z powodzeniem od lat w ortopedii, w której dowiedziono korzystnych efektów począwszy od usuwania bólu, a skończywszy na rzeczywistym powrocie do zdrowia pacjentów

Zabiegi te przeznaczone są dla osób, których skóra wymaga rewitalizacji i odnowy, a także u tych, u których rozpoczęły się już procesy starzenia się, a więc pojawiły się zmarszczki, bruzdy, skóra straciła jędrność i sprężystość. Znajduje również zastosowanie przy redukcji opuchniętych, przebarwionych, zasinionych czy zapadniętych powiek (ostrzykiwanie osoczem pod oczy). Najpopularniejszym wyborem wśród pacjentów jest ostrzykiwanie osoczem twarzy. Umożliwia ono ujednolicenie kolorytu skóry czy wygładzenie zmarszczek i bruzd.

Czy ostrzykiwanie osoczoem jest bezpieczne?

Pacjenci często głowią się nad występowaniem skutków ubocznych po zabiegu ostrzykiwania osoczem. Zabieg z wykorzystaniem osocza to jedna z najbardziej bezpiecznych metod. Osocze nie ma w zasadzie działań ubocznych. Nie zaszkodzi i nie uczuli, ponieważ korzystamy ze składników własnego organizmu, nie wstrzykujemy substancji pochodzenia zewnętrznego. Dlatego też zalecany dla osób ze skłonnością do alergii i uczuleń.

W porównaniu do osocza bogatopłtykowego kwas hialuronowy stosowany do ostrzykiwania ma większe działania alergizujące i niepożądane ze względu na to, że wytwarzany jest przez bakterie, a nie przez nasz organizm.

Tymczasem w przypadku osocza bogatopłytkowego wstrzykujemy tylko to co pochodzi z naszego organizmu czyli odwirowaną część własnej krwi.  Osocze jest  półprzezroczyste i nie ma w nim czerwonych krwinek. Są za to w dużej ilości płytki krwi, i to o nie chodzi w tym zabiegu. Są one silnym stymulatorem poprzez uwalniane po wstrzyknięciu czynniki wzrostu, które powodują regenerację  komórek. Krew odwirowuje się przed podaniem ponieważ czerwone krwinki są do tego zabiegu niepotrzebne. Ich obecność powoduje pojawienie się skrzepu więc po wstrzyknięciu zrobiłyby się pod skórą czerwone nieestetyczne plamki w dodatku sam zabieg wstrzykiwania byłby utrudniony.

Ostrzykiwanie osoczem jak często?

Zabieg ostrzykiwania osoczem należy wykonać w seriach. Najlepsze efekty przynosi cykl 3-5 zabiegów w odstępach 4-6 tygodniowych. W celu uzyskania lepszych efektów można zastosować osocze przed innymi zabiegami odmładzającymi przykładowo jeżeli planujemy zabieg laserem frakcyjnym podać osocze tydzień wcześniej oraz dzień wcześniej. Dzięki niemu komórki skóry lepiej współpracują, a po zabiegu – lepiej się regenerują. Efekty zabiegu będą wówczas bardziej spektakularne.

Ostrzykiwanie osoczem rekonwalescencja

Przez 7 dni po zabiegu należy unikać słońca i stosować ochronę UV. Poza tym zabieg nie wymaga żadnej rekonwalescencji czy ograniczenia aktywności życiowej. Ewentualne ślady po iniekcjach są krótkotrwałe i łatwe do zamaskowania.

Ostrzykiwanie osoczem – Kraków, Nowy Targ, Podhale – Gdzie najlepiej?

W klinice LASERMED zabiegi z zakresu medycyny estetycznej i regeneracyjnej z użyciem osocza bogatopłytkowego PRP to chleb powszedni. Zapraszamy więc serdecznie już teraz: ul. Krzywa 17 w stolicy Podhala, Nowym Targu!