Osocze bogatopłytkowe (PRP) – ortopedia

Terapia osoczem bogatopłytkowym to sposób na leczenie wielu schorzeń ortopedycznych, które do niedawna musiały być leczone operacyjnie. Dziś takie dolegliwości, jak uszkodzenia mięśni, ścięgien i więzadeł, kontuzje stawów, złamania i spowolniony zrost kości, a także stany zapalne, czy schorzenia typowe dla sportowców (łokieć tenisisty, kolano skoczka) możemy z powodzeniem eliminować stosując preparat PRP. Szybkość terapii, bezpieczeństwo, krótki okres rekonwalescencji, mała inwazyjność, bezbolesność i skuteczność na poziomie 90% wyleczonych dolegliwości to argumenty przemawiające za stosowaniem osocza bogatopłytkowego w  tzw. ortopedii PRP.

Osocze bogatopłytkowe zawiera czynniki wzrostu, które wpływają na odbudowę mięśni i ścięgien, a także przyspieszają procesy gojenia. Osocze jest materiałem autologicznym, otrzymanym z krwi pobranej od pacjenta bezpośrednio przed zabiegiem. Krew umieszczana jest w specjalnej wirówce,po czym odpowiednio przygotowane osocze podane zostaje w zmieniony chorobowo staw. Cały proces jest krótki i nie wymaga hospitalizacji. Także okres rekonwalescencji jest znacznie krótszy niż w przypadku innych metod leczenia urazów.

Terapia PRP jest całkowicie bezpieczna, ponieważ nie wywołuje reakcji układu immunologicznego, w postaci alergii . Leczeniu mogą się więc poddać  osoby ze skłonnością do uczuleń. Zabieg trwa niecałą godzinę i często wykonywany jest pod kontrolą USG. Do leczenia każdorazowo kwalifikuje lekarz po przeprowadzeniu z pacjentem dokładnego wywiadu i ocenie stanu jego zdrowia. Zazwyczaj po 3 tygodniach przeprowadzana jest kontrola, podczas której lekarz ocenia rezultaty i ewentualnie zleca odpowiednią rehabilitację. Dowiedz się więcej o fibrynie w leczeniu ortopedycznym z LASERMED.

Nadal wiele osób myli zabieg ostrzykiwania osoczem z terapią komórkami macierzystymi, warto więc uświadomić sobie, że obie te formy leczenia różnią się od siebie zasadniczo, choć stosowane są w ortopedii w podobnych wskazaniach. Jeśli interesuje Cię fibryna bogatopłytkowa w ortopedii Nowy Targ, LASERMED ma w swojej ofercie zabiegi w obu tych metodach.

Osocze bogatopłytkowe, zawiera liczne czynniki wzrostu i białka bioaktywne (takie jak np. cytokiny), a podane do tkanki stymuluje uśpione komórki macierzyste do rozpoczęcia procesów regeneracji i naprawy. Dlatego osocze bogatopłytkowe znajduje zastosowanie również w leczeniu łysienia prp. Przeszczepianie do chorobowo zmienionej tkanki koncentratu z komórek macierzystych, wzbogaca ją w nowe komórki macierzyste, pochodzące z innego miejsca, co często jest jedynym sposobem, by przywrócić aktywność regeneracyjną znacząco uszkodzonej tkance. W naszej klinice bardzo często stosujemy obie te metody jednocześnie, uzyskując tym samym efekt synergii polegający na tym, że przeszczepione komórki macierzyste są stymulowane do większej aktywności poprzez podane z osoczem czynniki wzrostu i cytokiny.

terapia osoczem bogatopłytkowym prp łysienie - poprawa geśtości włosów

OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE W ORTOPEDII – CENA

 • RODZAJ OSOCZA BOGATOPŁYTKOWEGO
   
 • Pakiet Silver
  Stężenie płytek krwi do 1 mln
 • Pakiet Gold 
  Stężenie płytek krwi 1-2 mln
 • Pakiet Platinum
  Stężenie płytek krwi powyżej 2 mln
 • Cena [PLN]
   
 • 490 – 1 staw
 • 990 – 1 staw
   1490 – 2 stawy
 • 1 990 -1 staw
RODZAJ OSOCZA BOGATOPŁYTKOWEGO
 
Cena [PLN]
 
Pakiet Silver
Stężenie płytek krwi do 1 mln
490 – 1 staw
Pakiet Gold
Stężenie płytek krwi 1-2 mln
 
990 – 1 staw
 1490 – 2 stawy
Pakiet Platinum
Stężenie płytek krwi powyżej 2 mln
1 990 -1 staw
Umów się na wizytę

Wygodny sposób finansowania zabiegów w klinice LASERMED:

LaserMed Nowy Targ – Kliniki.pl