Laserowe usuwanie żylaków ile trwa? Jakie znieczulenie?

Zabieg laserowego usuwania żylaków trwa około 40-60 minut i jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Znieczulenie znosi ból oraz uczucie dyskomfortu.

Operacja jest krótka, a skuteczność metody szacowana jest na blisko 98%.

usuwanie żylaków laserem w klinice LASERMED

Laserowe usuwanie żylaków kończyn dolnych – kiedy widać efekty?

Efekty laserowej operacji usuwania żylaków widoczne są już po kilku dniach po zabiegu. Dzięki laserowemu usuwaniu żylaków nie tylko leczymy przypadłość, ale uzyskujemy doskonały efekt kosmetyczny.

Laserowe usuwanie żylaków – gojenie

Zabieg nie wymaga pobytu w szpitalu ani rekonwalescencji. Już po około godzinie możemy wrócić do swoich zajęć. Po zabiegu pacjent może wstać i wrócić do normalnego funkcjonowania, a do pracy można wrócić nawet następnego dnia.

Terapia przy użyciu lasera jest doskonałą alternatywą dla chirurgicznych sposobów walki z żylakami. To przede wszystkim wysoka skuteczność, nieinwazyjność, bezpieczeństwo i doskonały efekt estetyczny.

Laserowe usuwanie żylaków w ciąży

Kobiety będące w ciąży powinny wstrzymać się z wykonywaniem zabiegu. Także osoby uczulone na środki stosowane do znieczulenia miejscowego nie mogą mieć przeprowadzonego zabiegu.

Pacjentki często pytają o laserowe usuwanie żylaków a karmienie piersią-otóż okres karmienia piersią jest to czas w którym nie wykonuje się zabiegów.

Laserowe usuwanie żylaków a miesiączka

W czasie występowania krwawienia miesiączkowego nie zaleca się wykonywania zabiegów z powodu obniżonej krzepliwości krwi podczas menstruacji.

Laserowe usuwanie żylaków latem

Pora letnia nie jest przeciwskazaniem do wykonywania zabiegu. Szybki a właściwie natychmiastowy powrót do normalnych czynności oraz brak ran pooperacyjnych eliminuje wystąpienie większości pooperacyjnych powikłań.

Leczenie żylaków a lot samolotem

Nie ma jednoznacznych przeciwskazań do lotu po laserowym usuwaniu żylaków. Jest to zabieg mało inwazyjny w przeciwieństwie do chirurgicznego usuwania żylaków.

Jeśli planowana jest podróż kilka dni po procedurze, należy uwzględnić to w wywiadzie z lekarzem.

Laserowe usuwanie żylaków gdzie najlepiej – Nowy Targ

W Nowym Targu żylaki możemy usunąć m. in. w klinice LASERMED Nowy Targ oraz Medical Clinic Podhale. Ta pierwsza oferuje nam aż 4 metody usuwania żylaków, czyli: laserowe usuwanie żylaków, skleroterapię, miniflebektomię oraz metodę klasyczną. Dodatkowo zabieg ten jest flagową usługą LASERMED – u wykonywaną profesjonalnie, dlatego klinika ta zyskuje wiele dobrych opinii.