Skuteczna redukcja zmarszczek bez botoksu? Sprawdź fotoodmładzanie!

Fotoodmładzanie - artykuł mgr Amelii Langer-Łukasik

Wraz z wiekiem nasza skóra traci naturalne cechy elastyczności i jędrności, choć człowiek może dożyć nawet do 115 lat! Czy to oznacza, że starzejąc się, mamy godzić się na zmarszczki? A może ta długowieczna „maszyna” sama potrafi sobie z nimi poradzić? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się sam – to może zmienić Twoje postrzeganie medycyny estetycznej 🙂

Na czym w ogóle polega proces starzenia się skóry?

Nasz organizm – pomijając choroby i wypadki – naturalnie „zaprogramowany” jest na 110-120 lat życia (Dane Human Mortality Database (zebrane wśród najstarszych osób z Japonii, Wielkiej Brytanii, Francji i Stanów Zjednoczonych) wskazują, że obecnie granica ludzkiej długowieczności wynosi 115 lat). Tak samo jednak jak w przypadku urządzeń codziennego użytku – wraz z upływem czasu pewne części są mniej wydajne. I tak właśnie w ludzkim ciele z upływem lat komórki tworzące kolagen stają się mniej aktywne. To z kolei przekłada się na obniżenie napięcia i grubości włókien, które czynią naszą skórę gładką, jędrną i elastyczną.

115 lat

Granica długowieczności człowieka

Jak temu zapobiec?

Aby odmłodzić naszą skórę należy na nowo pobudzić komórki kolagenowe, by naturalnie zaczęły wytwarzać składniki mające wpływ na kondycję naszej skóry. Zmarszczki powstają również przez nadmierną aktywność mięśni twarzy, stąd wielu Pacjentów decyduje się na zabieg botoksem, który powstrzymuje skurcz mięśni. To z kolei wpływa na wygładzenie skóry twarzy i zanik zmarszczek, choć jest to jedynie działanie doraźne (efekt na kilka miesięcy, potem skóra znów wiotczeje). Dlatego ucieszyć powinna nas informacja, że są metody mniej inwazyjne i dające lepsze efekty – przede wszystkim zaś bardziej naturalne.

Naturalna alternatywa dla botoksu

 
Lasera Fotona

Takim zabiegiem jest wspomniane już fotoodmładzanie. Przy pomocy lasera Fotona Nd: YAG działamy na skórę, pobudzając ją do uwolnienia mediatorów zapalnych. To z kolei rozpoczyna proces odnowienia mikronaczyń, przebudowy kolagenu oraz stymulacji fibroblastów (komórek odpowiedzialnych za produkcję kolagenu).

Efekty fotoodmładzania

Tak naturalnie pobudzona do odnowy skóra odwdzięcza się nam znaczną poprawą swojej kondycji. Bardzo szybko na nowo wyczuwamy jej lepsze napięcie, ujędrnienie i gładkość, a także mniejszą ilość porów i – co dodatkowo korzystne – naturalny odcień, bez przebarwień.

Zabieg fotoodmładzania
  • Lepsze napięcie skóry

  • Ujędrnienie i gładkość

  • Mniejsza ilość porów

  • Naturalny odcień skóry, bez przebarwień

Jak przygotować się do zabiegu, czy są przeciwwskazania?

Zabieg fotoodmładzania dzięki użyciu nowoczesnego lasera Fotona Spectro SP jest bezpieczny i nie wymaga znieczulania. Dla maksymalnego komfortu pacjenta stosujemy chłodzenie skóry. Dodatkową korzyścią jest tu szybka rehabilitacja, bowiem do codziennych obowiązków możemy wrócić w ten sam dzień po zabiegu. Przeciwwskazań jest niewiele, a wśród nich znajdują się:

  • Ciąża

  • Choroby skóry

  • Infekcje lub stany zapalne skóry

W tych miejscach możemy wykonać zabieg fotoodmładzania:
LASERMED - miejsce wykonywania fotoodmładzania

Zapraszam więc do kontaktu i umówienia wizyty na zabieg fotoodmładzania. Przypominam również, że wszelkie konsultacje (dot. laseroterapii estetycznej) w naszej klinice są darmowe. Czekamy na Państwa wraz z naszym zespołem w Nowym Targu przy ul. Krzywej 17 – do zobaczenia!mgr Amelia Langer-Łukasik

specjalistka laseroterapii w LASERMED


Pytania

Gdyby mieli Państwo jakieś pytania: zapraszam do zadawania ich na naszym fanpage’u lub przesyłania na adres: [email protected]. Z przyjemnością na nie odpowiem.