Jak pozbyć się przebarwień? Domowe sposoby, kosmetyki vs laser

jak skutecznie usunąć przebarwienia

Nasza skóra nie ma lekko, gdyż stanowi zewnętrzną część ludzkiego ciała, przez co narażona jest na wszelkiego rodzaju uszkodzenia, podrażnienia i zmiany. W dodatku czynniki zewnętrzne takie jak temperatura i nasłonecznienie mocno wpływają na jej stan i kondycję. Przebarwienia mogą pojawić się u różnych osób, u obu płci w każdym wieku. Nie ma reguły, a rodzaj przebarwień jest ściśle powiązany z predyspozycjami – im delikatniejsza i bardziej podatna na uszkodzenia cera, tym częściej mogą pojawiać się problemy z kolorytem. A od czego zależy powstawanie przebarwień skóry?

Najczęstszym powodem pojawiających się przebarwień jest nadmierne nasłonecznienie. Wtedy zmiany widoczne są przede wszystkim na twarzy, dekolcie, ramionach oraz nogach. Nie tylko słońce może spowodować przebarwienia. Mogą one dotyczyć również blizn po trądziku, zmian hormonalnych (np. w trakcie ciąży), starzenia się skóry lub są wynikiem stosowania określonego rodzaju leków i ich efektów ubocznych. Nie ma określonej reguły co do pozbywania się przebarwień. Niektóre zmiany można powstrzymać lub usunąć, gdyż nie zachodzą głęboko, inne zaś będą wymagały specjalistycznego podejścia przy wsparciu lekarza. W tym artykule zaproponujemy kilka sposobów dotyczących pielęgnacji skóry i podpowiemy jak usunąć przebarwienia.

Sposoby na przebarwienia skórne

Proces usuwania przebarwień kojarzony jest głównie z trudnym i żmudnym procesem. Choć faktycznie długość i rodzaj usuwania zmian kolorytu cery zależy przede wszystkim od konkretnego przypadku, tak w dużej mierze da się zadziałać szybko i skutecznie.

Nasze propozycje to głównie działania profilaktyczne. O wiele prościej jest zapobiegać zmianom skórnym (w tym jej kolorytu) i nie wymaga to ogromnego wysiłku.

Co zrobić w pierwszej kolejności?

Warto zwrócić uwagę na odpowiednią pielęgnację – zwłaszcza, jeśli nasza skóra w danym okresie jest bardziej narażona na duże nasłonecznienie i inne czynniki mogą wpłynąć na jej stan. Na wakacje zabierz ze sobą krem z filtrem i stosuj go przed każdym wyjściem na dwór, a jeśli po opalaniu uzyskasz satysfakcjonujący odcień skóry, zmień dotychczasowy filtr na jeszcze mocniejszy, by zapewnić skórze większą ochronę.

Oprócz filtrów, należy sięgnąć po odpowiednie preparaty. Obecnie istnieje dużo produktów przeznaczonych dla cery podatnej na przebarwienia. Istotne jest, by wszelkiego rodzaju kremy (które są najczęściej używanym kosmetykiem) zawierały odpowiednie substancje. W skład takiego kremu powinny wchodzić m. in: alfa butryna, azeloglicyna, witamina A (retinol) oraz witamina C i E. Ich działanie powinno nie tylko zredukować pojawiające się już zmiany, ale również zapobiegać kolejnym. Nie powinno być większego problemu w znalezieniu takich kosmetyków w najbliższej aptece.

Do domowych sposób zaliczają się również naturalne okłady np. z warzyw i owoców takich jak ogórek, cytryna czy grejpfrut. Stanowią one jednak element czysto uzupełniający – mają charakter pielęgnacyjny i nie powinny być stosowane w formie leczenia (zwłaszcza w przypadku głębokich przebarwień).

jak usunąć przebarwienia? - zabieg usuwania przebarwień

Czy laserowe usuwanie przebarwień jest skuteczne?

Nie ma co do tego żadnych wątpliwości, a liczba Pacjentów zadowolonych z efektów jedynie to potwierdza. Zastosowanie lasera jest skuteczne przede wszystkim dlatego, iż pochłania on nadmiar melaniny, która jest barwnikiem powodującym zmiany kolorytu cery. W wielu przypadkach do uzyskania satysfakcjonującego wyglądu skóry wystarczy jedynie kilka bezbolesnych zabiegów.

Laserowe usuwanie przebarwień – Nowy Targ.

W naszej klinice LASERMED gwarantujemy pełne zadowolenie z usługi oraz całkowite bezpieczeństwo podczas każdej wizyty. Z powodzeniem usuwamy laserowo wszelkiego rodzaju przebarwienia w każdym miejscu na ciele. W celu umówienia wizyty zapraszamy do kontaktu poprzez numer +18 888 02 00 lub adres e-mail [email protected]