Miniflebektomia, czyli miejscowe leczenie żylaków. Co to i jak działa?

Czym jest miniflebektomia?

Żylaki należą do grupy najczęściej pojawiających się chorób u ludzi na całym świecie. Liczby wskazują, że cierpi na nie nawet 50% społeczeństwa. Częstość występowania tego rodzaju dolegliwości zwiększa się wraz z wiekiem. Nie są one trudne do rozpoznania, gdyż charakteryzują się widocznymi uwypukleniami o ciemnym kolorze. Wiele osób bagatelizuje pojawienie się żylaków, traktując je jedynie jako nieestetyczny element pojawiający się na skórze, jednak nieleczone żylaki niosą za sobą poważne konsekwencje. Powstają one w wyniku zbierania się krwi, która zalega w żyłach i prowadzi do ich niewydolności. Choroba bardzo często przejawia się uczuciem ciężkich nóg, drętwień oraz występowaniem częstych skurczy. Żylaki można z powodzeniem leczyć, co nie tylko pomoże zadbać o wygląd skóry, ale z pewnością wpłynie pozytywnie na zdrowie i pozwoli uniknąć poważnego zagrożenia zdrowia lub nawet życia.

Co to jest miniflebektomia?

Miniflebektomia, określana potocznie “szydełkowaniem żył” to jeden ze sposobów na leczenie żylaków. Jest nowoczesny i mało inwazyjny, przez co chętnie wykorzystywany w medycynie estetycznej. Miniflebektomię wykonuje się między innymi u pacjentów,u których nie można zastosować skleroterapii (czyli redukcji przepływu krwi przy użyciu środków chemicznych) oraz stosuje się jako formę uzupełniania zabiegów laserowych (w przypadku bardzo dużych żylaków). Efektem jest usunięcie fragmentów naczyń, w których pojawia się zastój krwi, a odpowiednio uszkodzone chirurgicznie końce tych naczyń ulegają procesowi obkurczenia, a następnie zagojenia.

laserowe usuwanie żylaków Nowy Targ - kobieta z żylakami

Jak wygląda zabieg miniflebektomii?

Określenie potoczne tego zabiegu pojawia się nie bez powodu, gdyż lekarz używa w trakcie miniflebektomii tzw. szydełka chirurgicznego i faktycznie wykonuje ruchy podobne do tych, które wykonuje się podczas szydełkowania. W trakcie zabiegu lekarz wykonuje kilkumilimetrowe nacięcia na skórze i usuwa chorobowe żyły – nacięcia te nie wymagają jednak szycia, a odpowiedniego opatrunku np. plastra. Wszystko odbywa się w znieczuleniu miejscowym, dlatego nie ma powodu do obaw o nieprzyjemności związane z wizytą. Odpowiednio wykonany zabieg trwa do 40 minut, lecz jego długość zależeć może od ilości żylaków oraz ich rodzaju. Co ważne – bezpośrednio po wykonanej miniflebektomii nie ma potrzeby rekonwalescencji, przez co Pacjent może wrócić do aktywności już następnego dnia po wizycie. Dolegliwości bólowe po miniflebektomii zależą od danej osoby, jednak można je opanować przy pomocy ogólnodostępnych leków przeciwbólowych (np. ibuprofen lub inne).

Czy miniflebektomia pomaga na żylaki? Skuteczność “szydełkowania żył” jest niezwykle wysoka, a efekty zadowalają każdego Pacjenta, gdyż są zauważalne niemal od razu. Przeprowadzenie zabiegu pozwala na pozbycie się uwypukleń żylnych, dostarcza ulgi w codziennym życiu i zmniejsza ryzyko powstania groźnych zatorów prowadzących do poważnych powikłań.

Miniflebektomia – Nowy Targ

Jeśli chcą Państwo zadbać o swój stan zdrowia i przywrócić skórze dawny wygląd zachęcamy do skorzystania z zabiegu w naszej klinice LASERMED. Zapewniamy specjalistyczną opiekę przed, w trakcie oraz po zabiegu, a nasz personel gwarantuje wykonanie miniflebektomii na najwyższym poziomie. Całość poprzedzona jest szczegółową konsultacją, dlatego każdy z Pacjentów może być spokojny o swój komfort i bezpieczeństwo. W celu umówienia się na konsultację zapraszamy do kontaktu poprzez formularz, numer telefonu +18 888 02 00 lub za pomocą adresu mailowego [email protected]

Jako pierwsza klinika w Małopolsce zainwestowaliśmy w specjalny sprzęt i środki bezpieczeństwa, które pozwalają nam przyjmować Pacjentów w obecnych realiach – więcej o działaniu kliniki tutaj – Bezpieczna klinika LASERMED.