osocze bogatoplytkowe

Co to jest wampirzy lifting?

O wampirzym liftingu słychać niemal wszędzie, celebryci i gwiazdy show-biznesu coraz częściej przyznają się do stosowanej techniki zapobiegania starzeniu się jaką jest właśnie wampirzy lifting. Wampirzy lifting to nic innego jak ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym.

Co to wampirzy lifting i skąd bierze się jego nazwa?

W największym skrócie: skrócie osocze bogatopłytkowe jest składnikiem krwi, a więc aby móc zrobić zabieg, należy najpierw pobrać naszą krew.

Wampirzy lifting – co to za zabieg?

Ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym to zabieg odmładzający i regenerujący. Aby móc uzyskać osocze bogatopłytkowe bogate w komórki macierzyste i płytkowe czynniki wzrostu, należy pobrać krew pacjenta, a następnie użyć wirówki w celu odwirowania krwi. Proces ten powoduje oddzielenie się krwinek białych i czerwonych, gdyż wstrzyknięcie ich w okolice skóry właściwej i tkanki podskórnej może powodować krwiaki oraz inne powikłania. Tym, co jest szczególnie kluczowe (poza oddzieleniem krwinek od osocza), jest fakt, iż podczas procesu odwirowywania, płytki krwi uwalniają z siebie ogromne ilości czynników wzrostu. Czynniki te powinny być podane za pomocą iniekcji nie później niż 15 minut po odwirowaniu, wówczas mają one określone działanie. Czynniki wzrostu są nietrwałe, dlatego zabieg musi być wykonany szybko, aby był efektywny i skuteczny.

Czynniki wzrostu zawarte w osoczu bogatopłytkowym indukują procesy regeneracyjne w organizmie, a także wzmagają syntezę kolagenu i elastyny zawartej w skórze i tkance podskórnej. Po serii zabiegów uzyskujemy efekt naturalnego liftingu- bez użycia wypełniaczy, nici czy skalpela.

Dla kogo jest wampirzy lifting?

Zabieg ostrzykiwania osoczem bogatopłytkowym  jest świetny dla każdego, kto martwi się obszarami skóry, które zaczynają tracić elastyczność i objętość. Jest to również bardzo skuteczna metoda stymulowania komórek organizmu do produkcji nowej, zdrowo wyglądającej skóry i jest niezwykle skuteczna w przypadku delikatnych okolic oczu, w których często pacjenci zauważają oznaki starzenia się i gdzie nie można użyć lasera. Stosuje się go również w celu zwiększenia integralności strukturalnej i zdrowia skóry, szczególnie skóry, która przez lata miała wysoką ekspozycję na słońce.

Jak zrobić wampirzy lifting i czy naprawdę warto?

Aby wykonać zabieg wampirzego liftingu, należy wybrać taką klinikę, w której mamy gwarancję wykonania procedury przez odpowiednio wyszkolonego lekarza. Zabieg wampirzego liftingu jest zabiegiem bezpiecznym. Prawidłowo wykonany nie niesie za sobą powikłań. Aby uzyskać widoczne efekty, zabieg należy powtarzać co kilka tygodni. Ostateczna liczba potrzebnych zabiegów jest kwestią indywidualną, dobraną przez lekarza. W niektórych przypadkach efekty daje już jeden zabieg, ale zwykle takie rezultaty nie utrzymują się dłużej niż kilka tygodni, dlatego zaleca się powtarzanie zabiegu.