cienie pod oczami

Chociaż cienie pod oczami nie są niczym niebezpiecznym, wiele osób szuka sposobów ich leczenia, ponieważ stanowią częste źródło kompleksów. Ich trwałe usunięcie jest trudne, natomiast zniwelowanie ich w dobie współczesnej medycyny – jak najbardziej możliwe. Niektórzy uważają, że cienie pod oczami sprawiają, że ich twarz wygląda na zmęczoną i starszą. Dlatego też szukają środków i zabiegów, które pomogą zminimalizować ich widoczność. Jak pozbyć się cieni pod oczami i jakie konkretnie są na to sposoby?  

Istnieje wiele metod – zarówno naturalnych, jak i profesjonalnych, stosowanych przez lekarzy – które pomagają pozbyć się cieni pod oczami lub je zmniejszyć. Chociaż nie wszystkie z tych zabiegów dają trwałe efekty, przy zachowaniu powtarzalności, możliwe jest zmniejszenie intensywności cieni pod oczami.

Jak zmniejszyć cienie pod oczami?

Po pierwsze: śpij więcej.

Niektóre osoby zauważają cienie do powiek, gdy doświadczają okresów niskiej jakości snu. Brak snu może pogorszyć cienie pod oczami. Odpoczynek i dobry ogólny stan zdrowia mogą skutkować zmniejszeniem  cieni pod oczami.

Stosuj zimne okłady

Osoby z cieńszą skórą i ze zwiększonym unaczynieniem pod oczami mogą skorzystać z zimnych okładów. Zwężają one naczynia krwionośne wokół oczu, co może zmniejszać widoczność niechcianych cieni na powierzchni skóry. Kompresy mogą również zmniejszyć obrzęk wokół oczu i zmniejszyć natężenie ciemnego koloru, co zdecydowanie działa na plus.

Zabieg karboksyterapii na cienie pod oczami?

Karboksyterapia to najmniej inwazyjny zabieg skutkujący zmniejszeniem cieni pod oczami. Zabieg karboksyterapii polega na wprowadzeniu dwutlenku węgla pod skórę. Podanie CO2 jest interpretowane przez organizm jako niedotlenienie, co powoduje określoną odpowiedź odpornościową. Jak to wygląda?

Działanie karboksyterapii przejawia się:

  • pobudzeniem fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny – wzrost może wynieść nawet do 40%;
  • zwiększeniem przepływu krwi i poprawą mikrokrążenia w miejscu zabiegu;
  • intensywnym dotlenieniem tkanek;
  • zwiększeniem stężenia składników odżywczych i naturalnych czynników wzrostu, m.in. VEG.

Pozytywnie rozumiany w tym kontekście stan zapalny powstaje wskutek podania iniekcyjnie medycznego dwutlenku węgla i powoduje, że w skórze dochodzi do stymulacji wytwarzania elastyny i kolagenu i to w głównej mierze odpowiada za zmniejszenie efektu cieni pod oczami. Przebudowa skóry rozpoczyna się już od pierwszego zabiegu, nowo powstałe włókna kolagenowe są równolegle oraz ciasno utkane, a w efekcie skóra ulega wygładzeniu i uelastycznieniu. Po skończonej serii widoczne jest wzmocnienie napięcia skóry, pogrubienie skóry właściwej, które zmniejsza cienie pod oczami oraz zmniejszenie ilości drobnych zmarszczek. 

5-10 powtórzeń

Liczba zalecanych powtórzeń zabiegu, w jedno lub dwutygodniowych odstępach czasowych.