Badanie USG – gdzie najlepiej?

USG Voluson P6

Ultrasonografia jest jedną z najskuteczniejszych, a jednocześnie zupełnie nieinwazyjnych i bezbolesnych metod profilaktyki. Badanie polega na wysyłaniu fal akustycznych, co pozwala na dokładne określenie kształtu narządów wewnętrznych i zlokalizowanie ewentualnych zmian, które mogą być oznaką jakiegoś schorzenia. USG pozostaje niezastąpione przy diagnozie defektów tarczycy czy badaniu piersi. Jest również kluczowe przy zabiegach ginekologicznych czy usuwaniu żylaków. Ze względu na wykorzystywane fale, badanie nie powoduje żadnych skutków ubocznych i może być wykonywane niemal bez żadnych przeciwwskazań (za wyjątkiem otwartych ran i świeżych złamań). W przypadku skierowania przez lekarza na USG, warto zapoznać się z aparaturą używaną w danej klinice, ponieważ sprzęt wyższej klasy pozwala na dokładniejszą obserwację potencjalnego problemu.

badanie_dopplerowskie

Jak wygląda ultrasonografia?

Podczas badania, diagnozowana część ciała zostaje pokryta żelem, dzięki czemu głowica USG dokładniej przylega do skóry. Radiolog przesuwa urządzenie aby uzyskać pełen obraz narządu, który w czasie rzeczywistym wyświetla się na ekranie. W klinice LASERMED badanie przeprowadzane jest z użyciem USG VOLUSON S10 EXPERT – światowej klasy aparaturą wykrywającą nawet najmniejsze zmiany narządów (od 0,1 mm). Jedną z największych zalet ultrasonografii są natychmiastowo widoczne efekty badania. Wszystkie zmiany widoczne są od razu, co pozwala na możliwie szybkie postawienie diagnozy i rozpoczęcie leczenia. Dzięki swojej precyzji USG VOLUSON umożliwia badanie nawet najmniejszych zmian – w tym tych związanych z chorobami naczyń krwionośnych. Badanie USG Doppler pozwala na ocenę drożności żył oraz parametrów przepływu krwi. Wykorzystywane w diagnostyce ultradźwięki są niezastąpione w wykrywaniu zakrzepowego zapalenie żył, a także w przypadku miażdżycy i cukrzycy.

Ultrasonografia – gdzie?

USG jest jednym z najbardziej podstawowych badań, dlatego oferowane jest przez znaczną liczbę klinik. Jest to jednak metoda diagnostyczna stosowana od lat, warto więc upewnić się, że wykorzystywana w placówce aparatura jest nowoczesna i posiada wszelkie niezbędne atesty. Równie istotne jest doświadczenie radiologa przeprowadzającego badanie, gdyż to w jego gestii leży specjalistyczna i trafna interpretacja obrazu i diagnoza pacjenta.

LASERMED USG Nowy Targ

LASERMED wykorzystuje do ultrasonografii najwyższej światowej klasy aparatury USG VOLUSON S10 EXPERT. Jest to najdokładniejszy sprzęt dostępny w regionie. W naszej klinice badania USG oraz USG Doppler przeprowadza lek. specjalista Izabela Chramiec-Francuz. Kwalifikacje pani doktor potwierdzają certyfikaty ukończenia zaawansowanych szkoleń z zakresu radiologii i diagnostyki dopplerowskiej.

LEK. SPECJALISTA IZABELA CHRAMIEC-FRANCUZ

USG Zakopane

Klinika Allmedica oferuje klasyczne badania USG, a także USG Doppler oraz USG gastrologiczne.

USG Podhale

Centrum medyczne Tatra Medica oferuje diagnostykę USG oraz USG Doppler, a także badania RTG.

USG Kraków

Krakowska klinika Unimedica oferuje ultrasonografię poszczególnych narządów, a wynik dostępny jest również na płycie CD.

USG Myślenice

Pracownia USG Centrum Medycznego Satora oferuje szeroki zakres badań USG, w tym USG Doppler.

Badanie USG jest jedną z najlepszych i najbardziej wszechstronnych metod diagnostyki. Umów się na konsultację i badanie ze skierowaniem w klinice LASERMED już dziś. Gwarantujemy najdokładniejszą diagnostykę, zapewnioną przez wykwalifikowanego specjalistę i aparaturę najwyższej światowej klasy. Zapraszamy do kontaktu na naszej stronie internetowej!