Laserowe usuwanie blizn – gdzie najlepiej?

Blizny na naszej skórze mają zróżnicowane pochodzenie – blizny pooperacyjne, pourazowe czy potrądzikowe. Współczesna medycyna estetyczna znalazła jednak niezwykle skuteczne rozwiązanie, które minimalizuje widoczne przebarwienia czy nierówności. Laserowe usuwanie blizn działa na uszkodzoną tkankę, usuwając nierówności i pobudzając tkankę skóry właściwej do odbudowy. Jest to metoda całkowicie bezinwazyjna, ponieważ większą część pracy wykonuje nasz własny organizm po odpowiednim pobudzeniu regeneracji. Zabieg wykonywany jest miejscowo i jest całkowicie hipoalergiczny. Nie jest on jednak zalecany dla kobiet w ciąży, w przypadku stanów zapalnych oraz nowotworów ze względu na specyfikę działania fal lasera.

Inną metodą redukowania blizn jest radiofrekwencja mikroigłowa, która znajduje zastosowanie również przy usuwaniu rozstępów czy przebarwień. W trakcie zabiegu, przy pomocy specjalnego urządzenia, skóra jest nakłuwana dziesiątkami mikroigieł. Mikrourazy mobilizują skórę do regeneracji, a fale radiowe prowadzą do jej obkurczenia. Chociaż zabieg może brzmieć boleśnie, w rzeczywistości powoduje co najwyżej lekki dyskomfort, a użycie znieczulenie wymagane jest tylko w przypadku blizn na twarzy.

widoczne blizny

Jak wygląda laserowe usuwanie blizn?

Dzięki metodzie zimnej ablacji, przerośnięta tkanka bliznowata zostaje zredukowana do poziomu zdrowej skóry. Stosowany laser dobierany jest na podstawie głębokości blizny, a także w zależności od fazy, w której się znajduje. Na pierwszym etapie gojenia rana jest jeszcze świeża i czerwona od naczyń krwionośnych – procesy regeneracyjne jeszcze się nie skończyły, a blizna jest miękka i elastyczna, a tym samym podatna na zewnętrzne czynniki mechaniczne. W takim przypadku wybierany jest laser, który oprócz wyrównania skóry rozjaśnia również czerwoną od hemoglobiny barwę. Starsze blizny mogą być trudniejsze do usunięcia i w skrajnych przypadkach mogą wymagać kilkukrotnego powtórzenia zabiegu. Laserowe usuwanie blizn narusza zastały stan skóry, przez co wymaga ponownego gojenia rany – tym razem w sposób nie pozostawiający śladu. W związku z tym przez kilka dni po zabiegu należy dbać o regenerującą się skórę poprzez utrzymywanie odpowiedniej higieny oraz odpowiedniego pH. Zabieg jest całkowicie bezpieczny, a efekty satysfakcjonujące i trwałe.

Laserowe usuwanie blizn – gdzie?

Przy wybieraniu kliniki, w której chcemy usunąć bliznę (lub blizny), najlepiej zapoznać się z ofertą i metodami leczenia oferowanymi w danej placówce. Laserowe usuwanie blizn zyskuje na popularności, choć nie wszystkie kliniki posiadają specjalnie dedykowany do tego sprzęt. Również metoda działania lasera może się różnić – zimna ablacja, choć niezwykle skuteczna, nie jest oferowana przez wszystkie zakłady medycyny estetycznej.

LASERMED laserowe usuwanie blizn Nowy Targ 

W LASERMED blizny usuwane są przy pomocy lasera Fotona SPECTRO SP metodą zimnej ablacji. Zabieg z jego użyciem pozwala na remodeling nawet najgłębszych warstw skóry – jest tym samym niezwykle skuteczny nawet w przypadku starszych, głębszych blizn. LASERMED oferuje również zabieg radiofrekwencji mikroigłowej, bardzo efektywny w przypadku, gdy z jakichś przyczyn pacjent nie może zdecydować się na laser. Zabiegi wykonuje specjalista laseroterapii mgr Amelia Langer-Łukasik, a cena usunięcia blizny zaczyna się od 150 zł.

Laserowe usuwanie blizny

Laserowe usuwanie blizn Kraków

Uniestetica oferuje zabiegi laserowego usuwania blizn przy pomocy lasera Dye-VL oraz iPixel. W zależności od lasera rekonwalescencja może trwać od kilku dni do paru tygodni.

Laserowe usuwanie blizn Myślenice

W gabinecie lekarskim Pawła Chęcińskiego stosowany jest laser frakcyjny CO2 firmy EdgeOne. Jest to model głównie usuwany do redukcji zmarszczek, ale poprzez efekt “ściągnięcia” sprawdza się również przy innych zmianach skórnych.

Laserowe usuwanie blizn Podhale

W klinice Allmedica do usuwania blizn używany jest laser Fotona. Do uzyskania rezultatów potrzebnych jest kilka sesji. Cena usuwania blizny zaczyna się od 314 zł.

Laserowe usuwanie blizn Nowy Sącz

W centrum medycznym Mariposa Med-Spa zabiegi laserowe przeprowadzane są z użyciem lasera Fotona.

Jeśli interesuje Cię laserowe usuwanie blizn, umów się na konsultację i zabieg w klinice LASERMED już dziś. Gwarantujemy szybkie, widoczne efekty bez konieczności uciążliwej rehabilitacji. Zaufaj specjalistą oraz najwyższej klasie sprzętowi i popraw kondycję swojej skóry. Zapraszamy do kontaktu na naszej stronie internetowej!