Rehabilitacja – gdzie najlepiej?

Nowy Targ rehabilitacja

Wypadki, kontuzje, czy inwazyjne operacje często drastycznie odbijają się na naszej sprawności i zdrowiu fizycznym i psychicznym. W takiej sytuacji ulgę i poprawę może przynieść rehabilitacja i fizjoterapia. Choć terminy często stosowane są zamiennie istnieje między nimi pewna różnica. Fizjoterapia skupia się poprawie fizycznej kondycji pacjenta, tj. na przywróceniu sprawności sprzed wypadku czy uśmierzenia bólu pourazowego. Może być ona częścią pełnej rehabilitacji, która oprócz zdrowia fizycznego skupia się na przywróceniu pacjenta do pełnego życia zawodowego i społecznego. W zależności od przypadku i okoliczności, wymagany może być zupełnie inna droga leczenia i rehabilitacji. Przy wyborze rehabilitanta, warto zwrócić uwagę na jego kwalifikacje i zakres oferowanych przez niego zabiegów, gdyż proces leczenia często wymaga połączenia kilku różnych zabiegów i metod.

Zabiegi rehabilitacyjne – typy i rodzaje rehabilitacji

W zależności od typu i stopnia urazu, zalecane są wybrane rodzaje rehabilitacji klinicznej – rehabilitacja ogólnoustrojowa, rehabilitacja neurologiczna oraz rehabilitacja pulmonologiczna. Terapię neurologiczną zaleca się przeprowadzić w warunkach szpitalnych, w placówce, w której problem został zdiagnozowany. Rehabilitacja pulmonologiczna przeznaczona jest dla osób zmagających się z rozedmą płuc i astmą. Na obie te terapie konieczne jest skierowanie lekarskie. W przypadku rehabilitacji ogólnoustrojowej wybór jest znacznie szerszy. Do przeprowadzania zabiegów predysponowani są wyłącznie terapeuci posiadający odpowiednie kwalifikacje – aby wykonywać poszczególne zabiegi, wymagane jest ukończenie dedykowanych kursów i szkoleń. Główne zabiegi fizjoterapeutyczne rehabilitacji ogólnoustrojowej to terapia manualna i terapia czaszkowo-krzyżowa. Można tu wyróżnić takie zabiegi takie jak manipulacja powięzi Stecco, manipulacje stawowe HVLA, suche igłowanie, terapia wisceralna czy pinopresura.

Gdzie szukać rehabilitanta?

W przypadku otrzymania skierowania od lekarza, należy w pierwszej kolejności szukać specjalisty, który ma doświadczenie w wykonywaniu konkretnego, dedykowanego zabiegu. Wielu fizjoterapeutów posiada szerokie kwalifikacje i może zaoferować kilka różnych zabiegów, co pozwoli na oszczędzenie czasu, a także zapewni wyższy komfort leczenie pacjenta.

LASERMED rehabilitacja Nowy Targ

W LASERMED rehabilitacją ogólnoustrojową zajmuje się mgr Dawid Bryniarski, fizjoterapeuta z wieloletnim doświadczeniem,  absolwent fizjoterapii na Akademii Wychowania Fizycznego. Oferowane przez niego zabiegi to m.in.  manipulacja powięzi Stecco, manipulacje stawowe HVLA, suche igłowanie, terapia wisceralna czy pinopresura. Szczególną uwagę poświęca prawidłowej diagnostyce w holistycznym podejściu do pacjenta. Ukończył również kursy z zakresu anatomii sekcyjnej i diagnostyki USG, które pozwalają na kompleksowe podejście do rehabilitowanego pacjenta.

rehabilitant Nowy Targ

Rehabilitacja Myślenice

Centrum rehabilitacji Reha Ortopedica zajmuje się głównie terapią w przypadku zaburzeń ruchowych przy pomocy zabiegów z dziedziny fizykoterapii.

Rehabilitacja Kraków

Centrum rehabilitacji i terapii Open Medical oprócz standardowych zabiegów oferuje szeroki zakres zabiegów dla najmłodszych pacjentów, w tym integrację sensoryczną.

Rehabilitacja Podhale

Medical Clinic Podhale oferuje leczenie z zakresu terapii manualnej, a także rehabilitację sportowców oraz dzieci.

Rehabilitacja Nowy Sącz

NZOZ Medyk oferuje zabiegi  rehabilitacji ogólnoustrojowej i ambulatoryjnej. Po stacjonarnej lub telefonicznej konsultacji dobierana jest właściwa procedura lecznicza.

Rehabilitacja ogólnoustrojowa pozostaje niezastąpiona w drodze do powrotu do codziennego życia każdego pacjenta zmagającego się z urazem powypadkowym lub pozabiegowym.  Umów się na konsultację i zabieg z wykwalifikowanym fizjoterapeutą w klinice  LASERMED już dziś. Oferujemy szeroki zakres zabiegów ogólnoustrojowych niezwykle skutecznych przy rehabilitacji układu ruchowego. W celu umówienia się na konsultację lub zabieg zapraszamy do kontaktu na stronie LASERMED już dziś!