Zagęszczanie brody

Gęsta i dobrze ułożona broda to męski trend ostatnich czasów, na co wskazuje między innymi wzrastająca popularność barberów, czyli stylistów zarostu twarzy. Skuteczna pielęgnacja brody i wąsów oraz profesjonalne strzyżenie dodają mężczyznom pewności siebie i charakteru. Bujny zarost na twarzy zachwala również płeć przeciwna, traktując go jako atrybut męskości i dojrzałości. Niestety, nie każdy mężczyzna ma naturalnie gęste włosy, które umożliwią mu szybkie i równomierne zapuszczenie brody i wąsów. Obecnie istnieje szereg efektywnych rozwiązań na porost brody z zakresu medycyny estetycznej, które warto wykorzystać dla ulepszenia męskiego wizerunku i poprawy samopoczucia.

Choć łysienie to problem częściej dotykający skórę głowy, może także pojawić się na obszarze twarzy, gdzie mieszki włosowe są niezwykle delikatne, w związku z czym bardziej podatne na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych i uszkodzenia mechaniczne. Problem z owłosieniem na twarzy może wynikać z indywidualnych predyspozycji organizmu, ale także z zaburzeń zdrowotnych i  zmian chorobowych, objawiających się postępującą utratą części włosów. Przypadłość ta nie jest niebezpieczna, ale pozostawia na skórze niewielkie łyse plamy oraz tworzy niepożądany efekt rzadkiej brody. Co zrobić, by móc cieszyć się atrakcyjnym zarostem? Warto zdecydować się na profesjonalny zabieg na zagęszczanie brody, dostępny w klinice Lasermed.

zagęszczanie brody

Głównymi celami zabiegu na porost brody jest aktywacja mieszków włosowych oraz poprawa krążenia w skórze, które w efekcie prowadzą do zagęszczenia zarostu na twarzy. Dobranie odpowiedniej metody terapii następuje po przeprowadzeniu konsultacji trychologicznej, uwzględniającej wywiad z pacjentem oraz badanie trichoskopem. W zależności od wybranego pakietu oraz kondycji skóry klienta, wykonujemy zabiegi oczyszczające, regenerujące i stymulujące porost włosów. Za pomocą bezinwazyjnej metody oxybrazji, kosmetolog oczyszcza delikatną skórę twarzy, złuszczając intensywnie martwy naskórek i uwalniając cebulki włosów. Następnie, aplikuje ampułkę z serum bogaty,w składniki odżywcze, wykorzystując do tego zabieg infuzji tlenowej, który umożliwia dotarcie w głębokie warstwy skóry oraz intensywną regenerację komórek. Stosujemy wysokiej jakości serum, które pomaga w farmakologicznym leczeniu problemów łysienia oraz zapobiega wypadaniu włosów. W zabiegach z wcierką rekomendujemy serię 6-8 wizyt, które doprowadzą do pożądanego i długotrwałego efektu gęstego zarostu.

Tym natomiast, co na porost włosów sprawdza się bezbłędnie od kilku lat rozwoju medycyny estetycznej jest fibryna bogatopłytkowa. Znajduje się ona naturalnie w ludzkiej krwi w formie osocza, ale dodatkowo posiada komórki macierzyste. Po odpowiednim pobraniu i odwirowaniu substancji, kosmetolog wstrzykuje ją w określone obszary skóry, objęte łysieniem. Jest to metoda wysoce skuteczna, a przy tym zupełnie bezpieczna, gdyż polega na autoprzeszczepie komórek krwi. Dodatkowo, wspomaga ukrwienie skóry oraz zwiększa jej jędrność i sprężystość. Przy zabiegu z fibryną, stosujemy znieczulenie w kremie oraz instruujemy pacjenta, jak kontynuować terapię w domu. 

Zagęszczanie brody

Najczęściej zadawane pytania

Ile kosztuje zabieg?

W zależności od pakietu cenowego oraz wybranej metody, zabieg trwa od 30 min (fibryna) do 2h (wcierka).

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg z ampułką jest zupełnie bezinwazyjny i nieodczuwalny na skórze pacjenta. Przed wykonaniem nakłuć fibryną zachęcamy do miejscowego znieczulenia skóry specjalistycznym kremem.

Czy trzeba odbyć konsultację?

Tak, przed każdym zabiegiem z dziedziny trychologii wymagane jest przeprowadzenie konsultacji trychologicznej, która jest kluczem do skutecznej kuracji.

Kiedy zauważa się pierwsze efekty?

Efekty można realnie ocenić po 3-4 miesiącach, natomiast od razu zauważa się oczyszczenie, wygładzenie oraz odżywienie skóry i włosów twarzy.

Zalety

 • terapia indywidualna dostosowana do problemu
 • profesjonalne kosmetyki trychologiczne z prostym składem
 • zastosowanie fibryny bogatopłytkowej ze znieczuleniem
 • widoczne i długotrwałe efekty

Efekty

 • skuteczny porost włosów na twarzy
 • piękna i gęsta broda oraz wąsy
 • poprawa krążenia w skórze twarzy
 • pojawienie się nowych odrostów
 • ujędrnienie i wygładzenie skóry
 • zdrowy wygląd

Przeciwwskazania

 • aktywny stan zapalny
 • wymagana jest konsultacja trychologiczna przed
 • choroby nowotworowe
 • choroby krwi
 • ciąża i późniejszy okres karmienia piersią
 • ostre zakażenia (w tym przewlekłe)
 • problemy z krzepliwością krwi
 • zażywanie lekarstw rozrzedzających krew
1
2
3
4
5
1

rzadka broda

2

problemy z łysieniem

3

nierówno rosnący zarost

4

uszkodzenia mechaniczne obszarów zarostu twarzy

5

osłabione i wypadające włosy

Zagęszczanie brody – cennik

ZabiegiSilverGoldPlatinum
Cena [PLN]3301 1901 390

PAKIET SILVER

aplikacja ampułki na wypadanie włosów infuzją tlenową 

PAKIET GOLD

Fibryna bogatopłytkowa (IPRF)

PAKIET PLATINUM

Fibryna bogatopłytkowa  + fibryna strukturalna (IPRF + SPRF)

Alicja Potaczek trycholog, pielęgniarka

Alicja Potaczek

trycholog, pielęgniarka

Zagęszczanie brody – opinie

Dzięki wizytom w Lasermed udało mi się zapuścić gęstą i męską brodę, o jakiej marzyłem!

Pawełz Nowego Targu

Polecam specjalistów i zabiegi w klinice Lasermed. Pełen profesjonalizm.

Adrianz Nowego Targu

Cieszę się, że trafiłem do Lasermed, moje problemy z łysieniem nareszcie się skończyły. Polecam serdecznie.

Wojciechz Nowego Targu