Radiofrekwencja mikroigłowa (RF) – Nowy Targ

Radiofrekwencja mikroigłowa to metoda łącząca w sobie dwa zabiegi. Podczas zabiegu specjalna głowica w jednym czasie nakłuwa skórę dziesiątkami mikroigieł oraz generuje fale radiowe skierowane w kierunku miejsca nakłucia. Nasza specjalistka – pani mgr Amelia Langer-Łukasik – decyduje, na jaką głębokość powinna dotrzeć igła oraz fala, w zależności od rodzaju problemu skórnego, który chcemy rozwiązać. W przypadku głębszych zmian głowica jest w stanie dotrzeć aż do 3 mm wgłąb warstwy skóry właściwej.
Mikronakłucia działają jak drobne zranienia, które mobilizują skórę do regeneracji. Fale radiowe podgrzewają ją, co powoduje obkurczenie włókien kolagenowych (natychmiastowy efekt naprężenia skóry) oraz bodziec rozpoczynający proces wytwarzania nowych włókien.

Zabieg RF mikroigłowej można wykonywać przez cały rok, ponieważ jej działanie nie opiera się na mechanizmie oparzeń skórnych (laser). Ze względu na inną zasadę działania radiofrekwencja stanowi doskonałe uzupełnienie lub zamiennik zabiegów laserowych, szczególnie:

  • dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na dłuższy czas rekonwalescencji
  • dla osób, które oczekują szybkich efektów (już po pierwszym zabiegu)

Dodatkowo, z myślą o pacjentach, którzy nie mogą sobie pozwolić na niedyspozycję również w dniu samego zabiegu, oferujemy możliwość wykonania radiofrekwencji nieinwazyjnej. Nie wywołuje ona żadnego niepożądanego odczynu na skórze.