Leczenie łysienia – gdzie i jak?

Choć łysienie najczęściej dotyka dorosłych mężczyzn, również kobiety i osoby młodsze miewają ten problem. Współczesna medycyna oferuje wiele zróżnicowanych rozwiązań, które wykazują różną skuteczność w zależności od pierwotnej przyczyny wypadania włosów. Zanim zaczniemy rozglądać się za konkretnym zabiegiem, warto zastanowić się, czy przyczyną problemu może być nasza dieta, oraz wykonać pakiet badań hormonalnych – kluczowy może okazać się poziom testosteronu oraz TSH. Najpopularniejszym rodzajem tej przypadłości jest łysienie androgenowe, które uwarunkowane genetycznie dotyka ponad 50% mężczyzn po 50. roku życia, oraz 40% kobiet po 70. roku życia. W przypadku niepewności co do podłoża problemu możliwa jest analiza składu włosa poprzez badanie pobranej kępki włosów.

gdzie leczyć łysienie

Metody leczenia włosów

Środkiem, do którego powinno uciekać się w ostateczności, jest przeszczep własnych włosów, lub implantacja włosów sztucznych. Pierwsza z tych możliwości niesie ze sobą ryzyko odrzucenia przeszczepu, a także wymaga ogołocenia innej części ciała pacjenta. Włosy sztuczne natomiast nigdy nie będą wyglądać tak dobrze jak naturalne. Inną metodą jest doustne przyjmowanie leków stabilizujących działanie hormonów. W tym przypadku do wad można zaliczyć przewlekły proces – kiedy pacjent przestanie zażywać leki, włosy znowu zaczną wypadać. Dodatkowo nie jest to metoda punktowa, a co za tym idzie może negatywnie wpływać na funkcjonowanie całego organizmu. Również wszelkie wcierki, choć na ogół skuteczne, działają tylko przy regularnym aplikowaniu, a dodatkowo powodują wysuszenie i zmiany skórne. Medycyna regeneracyjna oferuje jednak metody mniej inwazyjne, a jednocześnie niezwykle skuteczne w przypadku każdego rodzaju łysienia. Jednym z takich rozwiązań jest przeszczep elementów krwi do skóry głowy. Ma on na celu pobudzenie zdolności regeneracyjnych tkanek oraz poprawę krążenia krwi, a co za tym idzie pobudzenie uśpionych cebulek włosów. Do takich zabiegów można zaliczyć leczenie łysienia fibryną oraz leczenie łysienia osoczem bogatopłytkowym. W specjalnym procesie z krwi pacjenta odwirowane zostają konkretne składniki krwi, które mają działanie pobudzające i regeneracyjne. Główna różnica między zabiegami wynika z odseparowania różnych frakcji krwi – fibryna oprócz osocza posiada w swoim składzie również komórki macierzyste, a tym samym jej działanie jest jeszcze skuteczniejsze. Leczenie łysienia przy pomocy koncentratu komórek macierzystych daje najlepsze i najtrwalsze rezultaty. W przypadku przeszczepu komórek macierzystych materiał pobierany jest z tkanki tłuszczowej pacjenta. Wszystkie te metody są hipoalergiczne – organizm pacjenta nie może odrzucić swoich własnych komórek. Ostatnią metodą jest leczenie łysienia światłem LED. Jest to skuteczna, nieinwazyjna metoda, która pobudza krążenie krwi w skórze głowy, a także leczy podrażnienia.

Leczenie łysienia – gdzie?

Tak jak w przypadku innych zabiegów medycyny estetycznej, przy wyborze kliniki kluczowe jest zapoznanie się z technikami, sprzętem, a także doświadczeniem pracowników placówki.

LASERMED – leczenie łysienia Nowy Targ

LASERMED jest jedną z nielicznych placówek medycznych, które oprócz osocza bogatopłytkowego oraz fibryny stosuje w leczeniu łysienia komórki macierzyste. Jest to metoda droższa, ale nieporównywalnie skuteczniejsza od pozostałych. LASERMED oferuje również mniej inwazyjne metody takie jak naświetlanie skóry głowy lampą LED. Zabiegi wykonują wykwalifikowani lekarze Paweł Grzywacz oraz Justyna Grzywacz. Oferta LASERMED oferuje pełen zakres zabiegów na każdą kieszeń – lampa LED jest rozwiązaniem najtańszym, leczenie przy pomocy fibryny i osocza wykazuje wysoką skuteczność, ale jest droższe, a przeszczep komórek macierzystych choć najdroższy, daje nieporównywalne do innych zabiegów rezultaty.

problem z łysieniem

Leczenie łysienia Podhale

W klinice Allmedica najbardziej promowanymi zabiegami na łysienie są te z użyciem DERMAPEN. Urządzenie poprzez wykonywanie mikronakłuć pobudza produkcję kolagenu, tym samym przyspieszając porost włosów.

Leczenie łysienia Kraków

Klinika Vesuna oferuje różne metody leczenia wypadania włosów, w tym np. peptydową terapię włosów. Sposób leczenia ustalany jest po konsultacji ze specjalistą.

Leczenie łysienia Nowy Sącz

W Mariposa Med-Spa w Nowym Sączu leczenie łysienia odbywa się poprzez mezoterapię igłową, a także karboksyterapię medyczną.

Leczenie łysienia Myślenice

Gabinet trychologiczny Centrum Zdrowego Włosa oferuje zróżnicowany zakres zabiegów i badań włosów oraz skóry głowy, w tym np. infuzję tlenową skóry głowy.

Jeśli zmagasz się z utratą włosów, umów się na konsultację w klinice LASERMED już dziś. Wykwalifikowana kadra lekarzy pomoże zlokalizować źródło problemu, oraz dobierze najskuteczniejszą drogę leczenia. Lata doświadczenia oraz specjalistyczny sprzęt najwyższej klasy pozwalają nam na zagwarantowanie najwyższej jakości zabiegu. Zapraszamy do kontaktu na naszej stronie internetowej!