Zabieg przeciw wypadaniu włosów

leczenie łysienia

Wypadanie włosów to problem, który dotyka dużą część społeczeństwa, bez względu na płeć. Za główną jego przyczynę podaje się działanie czynników zewnętrznych oraz niewłaściwą pielęgnację, częste farbowanie i regularne korzystanie z urządzeń typu suszarka czy prostownica. Co więcej, nadmierne wypadanie włosów może być spowodowane niewłaściwą dietą, stresem i przemęczeniem, zaburzeniami hormonalnymi, a także przyjmowanymi lekami. Zdrowie naszych włosów wynika bezpośrednio z kondycji skóry głowy – choroby typu łuszczyca, łupież, łojotokowe lub atopowe zapalenie skóry osłabiają włókna, prowadząc do łysienia. Na pytanie, jak wyleczyć wypadanie włosów, odpowiedzi może być wiele, ale na pewno nie warto czekać aż problem sam się rozwiąże – najlepiej udać się do specjalisty od spraw skóry głowy i włosów, czyli trychologa. 

Co zrobić na nadmierne wypadanie włosów?

W pielęgnacji włosów najważniejsze jest działanie w sposób kompleksowy, poprzez stosowanie odpowiednich preparatów kosmetycznych, dbanie o dietę i zdrowy styl życia oraz wczesne reagowanie na niepokojące symptomy łysienia. Często domowe sposoby lub zakupione w sieciowych drogeriach szampony okazują się niewystarczające, gdyż podstawą skutecznego leczenia jest prawidłowe zdiagnozowanie przyczyny. Jedynym skutecznym rozwiązaniem stają się profesjonalnie wykonane zabiegi trychologiczne na wypadanie włosów, dobrane indywidualnie do schorzenia i potrzeb skóry głowy. Metod kuracji jest wiele, zarówno manualnych jak i z użyciem maszyn, a praca trychologa bazuje na kosmetykach dedykowanych pod problem wypadania włosów. Rezultatem zabiegów na wypadanie włosów jest aktywacja mieszków włosowych oraz poprawa krążenia w skórze głowy. Poprzez odpowiednio dostosowaną terapię przeciwdziałamy ścieńczeniu włosów oraz wspomagamy ich zdrowy wzrost.

Do najpopularniejszych zabiegów na skórę głowy i włosy, wykorzystujących wysokiej jakości sprzęt należą: oxybrazja, infuzja tlenowa oraz mezoterapia bezigłowa z użyciem żelu nawilżającego. Nowoczesnym zabiegiem, który ma na celu poprawę kondycji skóry głowy i włosów jest mezoterapia mikroigłowa na skórę głowy z użyciem urządzenia dermapen – jest to innowacyjny zabieg kosmetyczny, który dostarcza bezpośrednio do warstwy skóry właściwej za pomocą mikroigiełek składniki odżywcze zawarte w ampułkach. Zabieg ten jest stosowany zwłaszcza w przypadkach łysienia, osłabionych włosów czy problemów z kondycją skóry głowy. Naturalne sposoby przeciwdziałania łysieniu wykorzystują fibryny oraz osocze, pozyskiwane bezpośrednio z krwi pacjenta. Podczas gdy fibryna świetnie sprawdzi się w zapobieganiu punktowemu przerzedzaniu się włosów oraz intensywnie stymuluje wzrost nowych włókien, osocze bogatopłytkowe jest popularne w zabiegach na wypadanie włosów u mężczyzn, gdyż szybko i efektywnie uzupełnia szersze obszary łysienia. Ostatnimi czasy, w odpowiedzi na wątpliwości jak leczyć wypadanie włosów po covidzie w sposób możliwie bezinwazyjny dla organizmu, pacjenci chętnie decydują się na wykorzystanie komórek macierzystych pobieranych z własnej tkanki tłuszczowej i wszczepianych okolice mieszków. W sposób naturalny aktywują one cebulki włosów, działają regeneracyjnie oraz zwiększają ukrwienie skóry głowy, odżywiając ją od środka.

W procesie regeneracji pozabiegowej ważne jest domowa pielęgnacja przy zastosowaniu profesjonalnych preparatów na wypadanie włosów: wcierek, szamponów przeciw wypadaniu włosów, ampułek z substancjami aktywnymi oraz innych kosmetyków. Proces leczenia trychologicznego jest długotrwały i wymaga, aby pacjent pielęgnował swoje włosy także w domu, z użyciem metod poleconych przez trychologa. Zalecamy przeprowadzenie serii wizyt, podczas których konsekwentnie i we współpracy z trychologiem dążymy do zmniejszonej ilości wypadających włosów oraz wyregulowania innych problemów skóry głowy.

zabieg przeciw wypadaniu włosów