Laserowe podcinanie wędzidełka – Nowy Targ

Wędzidełko to fałd błony śluzowej łączący wargi, policzek lub język z kością. Jeżeli wędzidełko jest zbyt krótkie lub nieprawidłowo przyczepione, warga pociąga dziąsło podczas ruchów mimicznych, co może być przyczyną problemów z wymową, odruchów ssania u niemowląt, powstawanie wad zgryzów i odkładanie kamienia na zębach.

Rodzaje wędzidełek:

●      wędzidełko języka – może ograniczać ruchy języka i powodować nieprawidłową wymowę,

●      wędzidełko wargi górnej – nieodpowiedni przyczep może być przyczyną uniemożliwiającą zbliżenie się centralnych siekaczy co powoduje defekt kosmetyczny (diastema),

●      wędzidełko policzka – może być problemem podczas dopasowywania protezy,

●      wędzidełko wargi dolnej – poprzez efekt pociągania (pull syndrome) może odciągać dziąsła od zębów i powodować odsłanianie szyjek.

Laserowe podcięcie wędzidełka jest alternatywą do zabiegów z zastosowaniem skalpela. Jest to krótka i całkowicie bezbolesna procedura przeprowadzana przez chirurgów w znieczuleniu miejscowym.

Laserowe podcinanie wędzidełek Nowym Targu z Lasermedem jest bezpieczne i bezbolesne. Nie dochodzi do krwawienia, ponieważ laser ma funkcję koagulacji naczynek. Ponadto po takim zabiegu nie trzeba zakładać szwów. Blizna jest minimalna i niewidoczna. Dodatkowo laseroterapia ma działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Pozytywne rezultaty są widoczne w bardzo krótkim czasie.

Laserowanie podcinanie wędzidełka