Peeling kawitacyjny Nowy Targ

Regularne oczyszczanie skóry jest bardzo istotne w pielęgnacji ciała i twarzy. Pozwala usunąć niedoskonałości, nadaje skórze elastyczność i zapobiega powstawaniu przedwczesnych zmarszczek. Nie bez powodu jednym z najczęściej wybieranych zabiegów kosmetologicznych jest peeling kawitacyjny do twarzy, czyli nowoczesna metoda pielęgnacji, która zapewnia natychmiastowe wygładzenie i odżywienie skóry. Peeling kawitacyjny polega ona na oczyszczaniu skóry ultradźwiękami, a jego celem jest złuszczenie martwego naskórka i odsłonięcie świeżej warstwy naskórka. W porównaniu do metod domowych, peeling kawitacyjny wykonany na profesjonalnym sprzęcie działa znacznie głębiej, a przy tym jest równie delikatny i łagodny dla skóry.

W zabiegu tym stosujemy zjawisko kawitacji, czyli procesu, w którym pod wpływem zmniejszenia ciśnienia następuje gwałtowna przemiana cieczy w gaz. Peeling kawitacyjny wykorzystuje urządzenie emitujące fale ultradźwiękowe, które w kontakcie z wilgotną skórą powodują rozpad mikropęcherzyków wody, wypełnionych rozrzedzonym gazem. W efekcie gwałtownego pękania pęcherzyków następuje rozbicie martwego zrogowaciałego naskórka i odsłonięcie młodszej warstwy skóry. Dzięki temu zabieg pozwala na skuteczne pozbycie się zaskórników i zanieczyszczeń oraz dokładne usunięcie sebum . Dodatkowo metoda kawitacji skutecznie ujednolica
koloryt oraz strukturę cery, a także zwiększa wchłanianie składników aktywnych na dalszym etapie pielęgnacji.

Peeling kawitacyjny jest zabiegiem bezpiecznym i bezbolesnym, a przy tym dającym od razu widoczny efekt poprawy kondycji skóry. Oczyszczona za pomocą ultradźwięków twarz jest wygładzona i nawilżona, a przy tym odpowiednio przygotowana do innych zabiegów kosmetycznych. Peeling kawitacyjny stosujemy często jako podstawę dalszej pielęgnacji, gdyż odpowiednie oczyszczenie skóry pozwoli na poprawne wchłanianie substancji odżywczych zawartych w maskach rewitalizacyjnych i preparatach dermatologicznych. Dla zwiększenia efektu kawitacji rekomendujemy naszym pacjentkom zabieg łączony: peeling kawitacyjny z sonoforezą, która polega na dodatkowym wprowadzeniu w głąb skóry substancji czynnych. Dzięki temu zwiększa się skuteczność wchłaniania preparatów pielęgnujących i leczniczych, co daje doskonały i długotrwały efekt odżywienia skóry. Inną opcją zabiegu jest połączenie peelingu kawitacyjnego z jonoforezą, która przywraca skórze równowagę elektrostatyczną. Pozwala to nie tylko oczyścić skórę, ale także uszczelnić naczynia krwionośne i pozbyć się z organizmu licznych toksyn.

Kawitacja jest zabiegiem przeznaczonym dla każdego typu skóry, świetnie nadającym się także dla osób z cerą wrażliwą i naczynkową z uwagi na swoją niezwykłą łagodność. Bezpośrednio po peelingu kawitacyjnym nakładamy na twarz odpowiednie serum lub ampułkę i maskę, gdyż oczyszczona dzięki zabiegowi twarz będzie lepiej wchłaniała substancje aktywne znajdujące się w kosmetykach.

Prodecura zabiegowa peeling kawitacyjny