Oxybrazja Nowy Targ

oxybrazja

Aby zachować zdrowy, młody wygląd oraz intensywnie odżywić narażoną na działanie czynników zewnętrznych skórę, warto skorzystać z odpowiednio dopasowanych i profesjonalnych zabiegów na twarz. Oxybrazja, czyli inaczej peeling wodnotlenowy to delikatna metoda oczyszczania twarzy i innowacyjny sposób rewitalizacji skóry. Polega na złuszczaniu martwego naskórka za pomocą strumienia soli fizjologicznej aplikowanego pod ciśnieniem tlenu. Jednoczesne działanie tych dwóch związków chemicznych daje doskonałe efekty i sprawia, że jest to chętnie wybierana metoda pielęgnacyjna dla każdego rodzaju cery, również bardzo wrażliwej. Jak działa oxybrazja i co odróżnią ją od innych zabiegów złuszczających?

Oxybrazja jako odmiana peelingu mechanicznego działa przy zastosowaniu specjalnego aplikatora rozpylającego na skórze kropelki soli fizjologicznej pod ciśnieniem, przy jednoczesnym zabezpieczeniu uszu i nosa. Zawarta w strumieniu sól fizjologiczna skutecznie zmiękcza skórę oraz wpływa łagodząco na zmiany skórne, w tym wrażliwe stany zapalne. Natomiast tlen ma działanie dezynfekujące, umożliwia redukcję bakterii beztlenowych oraz pobudza odbudowę dwóch kluczowych składników tkanki łącznej: włókien kolagenowych oraz naczyń włosowatych. W odróżnieniu od mikrodermabrazji, czyli mechanicznego ścierania naskórka za pomocą kryształków diamentu, oxybrazja na twarz jest wykonywana bezdotykowo, dzięki czemu nie podrażnia skóry. Idealnie sprawdza się zatem dla cery wrażliwej, alergicznej oraz z widocznymi zmianami skórnymi, dla których zastosowanie kontaktowych metod złuszczających mogłoby okazać się zbyt intensywne.

Mikrodermabrazja wodno-tlenowa, gdyż tak często nazywana jest oxybrazja, jest zabiegiem niezwykle delikatnym, a przy tym skutecznie likwidującym zanieczyszczenia oraz naturalnie stymulującym odbudowę skóry. Klienci często decydują się także na połączenie oxybrazji z infuzją tlenową, w której następuje wtłoczenie substancji aktywnych w głębokie warstwy naskórka. Oczyszczenie, a następnie intensywne odżywienie daje możliwość całkowitej regeneracji skóry oraz wydłuża efekt złuszczenia metodą oxybrazji. Skóra po zabiegu jest promienna, wspaniale nawilżona i dotleniona. Natomiast dla wzmocnienia zabiegu oksybrazji na włosy proponujemy wykupienie usługi naświetlania skóry głowy lampą LED, która umożliwia kompleksowe odżywienie górnej partii naszego ciała.

Oxybrazja cieszy się natychmiastowymi efektami i może być wykonywana cały rok, także latem, kiedy intensywne promieniowanie słoneczne podrażnia wrażliwą skórę twarzy i może uniemożliwić przeprowadzenie głęboko inwazyjnych metod złuszczania. Dzięki niej nasza skóra odzyskuje młodzieńczy wygląd oraz nabiera blasku i elastyczności. Oxybrazja wspomaga walkę z trądzikiem, jest skuteczna w walce ze stanami zapalnymi i oznakami starzenia się skóry.

Oxybrazja procedura zabiegowa