Jonoforeza Nowy Targ

jonoforeza

Jonoforeza to zabieg elektroleczniczy, który dzięki wykorzystaniu działania prądu galwanicznego (prądu o stałym natężeniu) umożliwia dostarczenie w głąb skóry substancji odżywczych. Powstałe w efekcie zastosowania prądu ciepło poprawia krążenie oraz odżywia i dotlenia tkanki. Do zabiegu jonoforezy na twarz najczęściej wykorzystuje się specjalne związki chemiczne, które ulegają rozpadowi na jony dodatnie i ujemne (wapnia, miedzi i potasu). Pojedyncze jony gromadzą się początkowo przy zewnętrznej warstwie naskórka, a następnie, dzięki przyłożeniu elektrody z dwóch stron wybranej partii ciała, są odprowadzane w głębsze tkanki skóry poprzez ujścia gruczołów potowych.

Jonoforeza to zabieg szybki i bezbolesny, a przy tym niezwykle skuteczny. Wykorzystywany przepływ prądu galwanicznego wzmacnia efekty stosowanych samodzielnie preparatów pielęgnacyjnych oraz umożliwia wtłaczanie składników odżywczych zawartych w ampułkach. Jonoforeza jest często wybieraną metodą w walce z pierwszymi oznakami starzenia – skutecznie zapobiega powstawaniu i redukuje zmarszczki. Wspomaga także leczenie trądziku, problemów skórnych i blizn oraz kuracje związane z nadmiernym poceniem twarzy i uczuleniami. Dzięki zastosowaniu prądu, który poprawia mikrokrążenie, zmniejsza się widoczność rozszerzonych naczyń krwionośnych oraz skłonność skóry do przebarwień. Twarz poddana zabiegowi jonoforezy jest wspaniale elastyczna i napięta, a dodatkowe działanie przeciwzapalne poprawia ogólną kondycję skóry i odżywia jej komórki.

Pierwsze efekty działania leczniczego jonoforezy są widoczne już po kilku zabiegach i dają korzystne długotrwałe rezultaty. W LASERMED proponujemy serię 10-20 zabiegów, wykonywanych najlepiej co 2 dni, aby aktywnie zadziałać na komórki budulcowe tkanki skórnej, a w efekcie intensywnie odżywić skórę na długi okres czasu.

Jonoforeza - procedura zabiegowa