Zamykanie naczynek - LaserMed | Zabiegi laserem - Nowy Targ 

Zamykanie naczynek


LASEROWE
Zamykanie rozszerzonych naczynek – płytkich i głębokich

laserem FOTONA Spectro SP !!! 

Działanie lasera polega na wybiórczym pochłanianiu energii fali laserowej przez hemoglobinę zawarta w naczynkach. Proces pochłaniania energii powoduje koagulację krwi i zniszczenie naczynka widoczne w trakcie zabiegu jako zbielenie.

Do tego celu najlepiej nadaje sięlaserfirmyFOTONA Spectro SPemitujący falę świetlną o długości 1064nm. Chromatoforem dla takiego widma światła laserowego jest hemoglobina zawarta w czerwonych krwinkach, co sprawia, że zabiegi zamykające naczynka są tak skuteczne. Drugą ważną cechą tego urządzenia jest głębokość penetracji wiązki laserowej w głąb skóry i tkanek podskórnych, która może dochodzić do 12 mm, stawiając ten laser na szczycie możliwości technologicznych w tej kategorii. Dzięki tym właściwościom może niszczyć on zarówno naczynia te najpłycej położone drobne, jak i te umiejscowione głębiej o dużej średnicy. To wszystko sprawia, że stosując odpowiedni dobór parametrów pracy lasera jesteśmy w stanie bardzo precyzyjnie i wybiórczo koncentrować energię promienia laserowego na wybranej przestrzeni tkanki, którą zamierzamy zmienić z jednoczesnym ominięciem obszaru, który chcemy oszczędzić. Cały zabieg nie niesie ryzyka powikłań i infekcji. Można go wykonywać o każdej porze roku.

Zabieg jest prawie bezbolesny. W momencie strzału lasera można odczuć jedynie lekkie ukłucie lub pieczenie. Jeśli naczynko było duże, po zabiegu może pojawić się siniak, obrzęk lub rumień, który w ciągu kilku godzin albo dni wchłonie się. W ciągu pojedynczego zabiegu nie można uzyskać 100% efektywności. Nie wszystkie naczynia można usunąć całkowicie. Czasami trzeba wykonać kilka zabiegów. Zabiegi na kończynach dolnych zwykle wykonuje się w ilości od 1 do 4, na naczynka na skórze twarzy od 1 do 3 natomiast naczyniaki płaskie od 2 zabiegów. Naczynia mogą zanikać nawet kilka miesięcy po zabiegu.

Zastosowanie i wskazania do zabiegu:

·Venektazje czyli zmiany naczyniowe na nogach tzw. ”pajączki”

·Teleangiektazje czyli zmiany naczyniowe na twarzy

·Drobne żylaki i poszerzenia żylne kończyn dolnych

·Naczyniaki gwiaździste, płaskie, rubinowe