Twinlight - LaserMed | Zabiegi laserem - Nowy Targ 

Twinlight


REMODELING SKÓRY METODĄ –

TWINLIGHT

laserem FOTONA Spectro SP !!!


TWINLIGHT to jedyna taka metoda na świecie dająca tak spektakularne efekty kosmetyczne i estetyczne na jednej sesji zabiegowej. Głównym jej założeniem jest zastosowanie podczas jednego zabiegu dwóch rodzajów laserów: Nd:Yag (neodymowo-yagowego) o długości fali świetlnej 1064nm oraz lasera Er:Yag (erbowo-yagowego) o długości fali 2940nm, które ze względu na swoje różne, indywidualne właściwości fal wywołują określony efekt biologiczny. Laser Nd:YAG generuje światło mające swoje chromatofory położone w głębokich warstwach skóry i tkanki podskórnej, dzięki czemu wpływa bezpośrednio na uzyskanie głębokich efektów remodelujących tkankę. Z kolei laser Er:YAG jest laserem działającym powierzchownie i niwelującym niedoskonałości skóry głównie z jej powierzchni.

Jednym z nielicznych na świecie tego tyku platform laserowych dających takie możliwości terapeutyczne jest laser FOTONA Spectro SP. Procedura składa się z czterech etapów: dwa pierwsze wykonywane są laserem Nd:Yag (Frakcjonowanie 3D i Fotoodmładzanie T3), natomiast dwa kolejne stanowią frakcjonowanie przy użyciu lasera Er:Yag. W efekcie uzyskujemy znaczną redukcję zmarszczek i przebarwień przy jednoczesnym ujędrnieniu i poprawie napięcia oraz kolorytu skóry.

Ze względu na zastosowanie wieloetapowego leczenia podczas jednej sesji efekt końcowy jest znakomity, ale czas rekonwalescencji nieco się wydłuża. Wynika to z faktu, że skóra poddana zabiegowi musi się zregenerować, przez co pacjenci przez około tydzień muszą się liczyć z dyskomfortem. Skóra po zabiegu jest przekrwiona, obrzęknięta, pacjent może odczuwać suchość, umiarkowaną nadwrażliwość, obrzęk okołooczny, powierzchowne mikro-strupki oraz umiarkowane swędzenie. Objawy te zazwyczaj ustępują po upływie 7-10 dni. Pacjenci są objęci profilaktycznym leczeniem antybakteryjnym i antywirusowym. Po tym czasie wygląd skóry istotnie się poprawia, ale na pełen efekt należy poczekać jeszcze około 4 tygodni.

Zabieg wykonuje się jednorazowo bez konieczności powtarzania.