Jak działa głęboki lifting skóry laserem? Frakcjonowanie 3D

lifting skóry laserem

Czy da się wykonać głęboki lifting bezchirurgicznie? Zdecydowanie tak. Lifting skóry kojarzony jest przede wszystkim ze skalpelem i silną ingerencją w trakcie zabiegu. Chęć zadbania o swoją skórę nie musi liczyć się z podjęciem zabiegów, które nierzadko charakteryzują się długim procesem regeneracji, brakiem oczekiwanych efektów lub ryzykiem wystąpienia śladów pozabiegowych. Tradycyjne metody związane z medycyną plastyczną nie są jedynym wyjściem w razie chęci poprawy jędrności, sprężystości i wyglądu skóry. W tym celu idealnie sprawdza się wykorzystanie lasera, który zapewni maksymalne efekty, przy minimalnej ingerencji w skórę Pacjenta. Dobrym tego przykładem jest frakcjonowanie 3D i to o nim opowiemy w dzisiejszym artykule.

Frakcjonowanie 3D – na czym polega?

Frakcjonowanie 3D polega w głównej mierze na dotarciu do głębokich warstw skóry. Podczas naświetlania skóry laserem dochodzi w niej do termicznych mikrouszkodzeń, w pełni oczekiwanych i kontrolowanych. W momencie pojawienia się mikrouszkodzeń wywołane podrażnienia stymulują kolagen oraz włókna kolagenowe, które rozpoczynają proces regeneracyjny. Całość odbywa się na głębszych warstwach skóry, w przeciwieństwie do innych zabiegów tego rodzaju dostępnych w medycynie estetycznej. 

Jak działa głęboki lifting skóry laserem?

Frakcjonowanie na głębszych warstwach skóry pozwala uzyskać o wiele lepsze efekty. Zabieg sprawia, że skóra regeneruje się, zyskuje na sprężystości i staje się jędrniejsza. W ten sposób możemy powstrzymać efekty starzenia się skóry i wygładzić ją, by wyglądała młodziej. Za cały proces odpowiada laser FOTONA Spectro SP – Nd: YAG, czyli neodymowo-yagowe światło laserowe. Frakcjonowanie 3D – FRAC3, czyli specjalna modalność zabiegu nieablacyjnego to ulepszenie działania lasera Nd: YAG.

Korzyści wykorzystania FRAC3 to między innymi: 

  • zwiększone napięcie skóry 
  • poprawa kolorytu skóry 
  • wygładzenie zmarszczek

Jako, że Frakcjonowanie 3D to głębsze zastosowanie lasera, istnieje kilka przeciwwskazań przed zabiegiem takich jak: 

  • silna opalenizna (należy zrezygnować z opalania minimum miesiąc przed zabiegiem oraz miesiąc po nim)
  • zmiany skórne (wirusowe, bakteryjne, rany)
  • zaburzenia krzepnięcia
  • cukrzyca
  • ciąża
  • choroby nowotworowe

Co ważne, oprócz wyżej wymienionych liczą się również te, które rozpozna i wskaże lekarz podczas konsultacji medycznej. O wszelkich ważnych kwestiach należy poinformować w trakcie pierwszej wizyty kontrolnej.

jak działa głęboki lifting laserem? - zabieg twarzy laserem

Głęboki lifting skóry – czy skuteczny?

Rosnąca popularność tego rodzaju zabiegów mówi sama za siebie. My jednak dodamy od siebie – głęboki lifting skóry jest bardzo skuteczny! Tak jak w przypadku innych metod, które sięgają głębszych warstw skóry, ciężko o skuteczniejszy sposób na odmłodzenie skóry. Na atrakcyjność głębokiego liftingu skóry wpływa również fakt, że nie powoduje on obrzęków oraz nie pozostawia śladów. Dzięki temu nie ma konieczności rekonwalescencji po zabiegu Frakcjonowania 3D. Odmładzanie skóry wymagać będzie wykonanie od 3 do 6 zabiegów, w odstępach około 4-6 tygodni, w zależności od indywidualnego przebiegu naświetlania. 

Frakcjonowanie 3D – Nowy Targ

Serdecznie zapraszamy do wykonania zabiegów w naszej klinice w Nowym Targu. Dysponujemy laserami najwyższej jakości i gwarantujemy pełen komfort oraz wsparcie w trakcie każdej wizyty. Jeśli chcą Państwo umówić się na bezpłatną konsultację dotyczącą Frakcjonowania 3D, prosimy o kontakt telefoniczny lub za pośrednictwem adresu mailowego – TUTAJ