Laserowe odmładzanie skóry metodą TwinLight. O wyjątkowej mocy dwóch laserów

odmładzanie skóry metodą TwinLight

Czas zdecydowanie nie jest dla nas łaskawy, a swoje piętno odznacza między innymi w wyglądzie naszej skóry. To naturalne – z biegiem lat tkanka staje się mniej sprężysta i jędrna.  Dochodzą do tego takie czynniki jak dieta, nałogi lub rodzaj wykonywanej pracy. Zdania na temat zmarszczek są podzielone – jedni uważają, że dodają one charakteru, drudzy zaś pozbyliby się ich gdyby tylko mieli taką możliwość. Dla tej drugiej grupy mamy dobrą wiadomość: odpowiednio dobrana metoda pozwoli odmłodzić każdą skórę! 

Taką metodą jest TwinLight, o której opowiemy w niniejszym artykule.

Na czym polega metoda TwinLight?

Metoda TwinLight, jak wskazuje nam już jej nazwa, bazuje na wykorzystaniu światła dwóch laserów. W trakcie jednego zabiegu stosuje się dwa rodzaje światła laserowego: Nd:YAG (neodymowo-yagowego) oraz Er:Yag (erbowo-yagowego). Tak, wiemy, że brzmi to dość skomplikowanie, lecz w praktyce jest to zdecydowanie prostsze. Oba lasery róznią się długością fal świetlnych, a ich indywidualne właściwości pozwalą uzyskać określony efekt. Dzięki Nd:YAG i Er:Yag skuteczność odmładzania jest zdecydowanie większa.

Jak wygląda zabieg TwinLight?

Nie różni się on znacznie od pozostałych laserów zabiegowych, mających na celu odmłodzenie skóry Pacjenta lub Pacjentki. Jedyną różnicą jest podzielenie go na dwa etapy, ze względu na wykorzystanie dwóch różnych rodzajów lasera. W pierwszej części lekarz sięga po laser Nd:YAG, czyli neodymowo-yagowy, by dotrzeć nim do najgłębszych warstw skóry. Pozwala on na wytworzenie mikro-uszkodzeń w określonych punktach skórnych, a wokół tych punktów zaczynają koncentrować się procesy regeneracyjne. Po wprowadzeniu lasera neodymowo-yagowego lekarz prowadzący zabieg wykorzystuje w drugim etapie laser erbowo-yagowy, czyli Er:Yag. Tym razem celem jest przeprowadzenie szybkiego procesu przebudowującego powierzchnię skóry. Uszkodzone wcześniej tkanki w skórze zostają zniwelowane, a mikrokanaliki zostają zamknięte w bardzo szybkim tempie. 

Ostatecznie złuszczony zostaje naskórek, następuje przebudowa kolagenu, a drugi etap zapewnia natychmiastowe wygładzenie zmarszczek, gwarantuje efekt liftingu i poprawienie kolorytu skóry. Wszystko bez niepotrzebnego bólu i dyskomfortu.

co daje zabieg TwinLight? - laserowe odmładzanie twarzy

Dlaczego zabieg TwinLight jest skuteczny?

TwinLight to obecnie jedyna tego rodzaju metoda na świecie – żadna inna nie może równać się z jej spektakularnymi efektami. Oba lasery niezwykle się dopełniają i pozwalają na przeprowadzenie sprawnego zabiegu. Oprócz tego – co daje zabieg TwinLight? Pełną gwarancję wygładzenia zmarszczek, połączoną z poprawą kondycji skóry. W ten sposób metoda ta działa na wiele elementów oraz warstw skóry. W praktyce wykonuje się tylko jeden zabieg, a po 7 dniach znika dyskomfort pozabiegowy. Należy jednak uzbroić się w cierpliwość, gdyż na pełen efekt trzeba poczekać do około 4 tygodni. Nie ma jednak potrzeby powtarzania zabiegu, przez co cały proces mija niezwykle szybko. Zdecydowanie rekomendowana propozycja dla tych, którzy szukają niezwykle widocznych efektów bez częstego odwiedzania gabinetu lekarskiego.

Jeśli po przeczytaniu artykułu dali się Państwo przekonać do skuteczności metody TwinLight – serdecznie zapraszamy do wizyty w klinice LASERMED. Przeprowadzimy odpowiedni remodeling skóry, by już po kilku tygodniach poczuli Państwo młodość i sprężystość na swojej twarzy. Nie ma wiele przeciwwskazań do zabiegu, jednak zachęcamy do darmowej konsultacji z naszą specjalistką laseroterapii, by wykluczyć jakiekolwiek zagrożenia.

Zachęcamy do kontaktu z recepcją pod numerem +18 888 02 00, poprzez adres e-mail: [email protected] lub za pomocą formularza kontaktowego.