Zastosowania osocza bogatopłytkowego – kiedy warto umówić się na zabieg?

Ortopedia charakteryzuje się szeregiem metod radzenia sobie z problemami osób borykającymi się z danymi dolegliwościami. Metody te dotyczyć mogą różnego rodzaju objawów czy uszkodzeń np. złamań, naderwania mięśni czy ścięgien lub przeciążenia stawów. Oczywiście takich dolegliwości może być więcej. W dużej mierze lekarz ortopeda decyduje się na leczenia operacyjne (w cięższych przypadkach) lub rehabilitację odpowiednią dla części ciała. Nie tylko to stanowi skuteczny sposób leczenia urazów. Tym bardziej, że nasz organizm bogaty jest w substancje, które odpowiednio wykorzystane zwiększa regenerację i poprawia stan zdrowia w krótkim czasie. A co gdybyśmy powiedzieli, że lekarstwo na różne objawy mają Państwo we krwi? Brzmi to niczym hasło marketingowe magicznego suplementu diety czy lekarstwa, jednak to całkowicie prawda. Osocze bogatopłytkowe, bo to o nim mowa, to koncentrat płytek krwi oraz niewielkiej ilości osocza. Pozyskiwane jest bezpośrednio z krwi pacjenta, dzięki czemu nie stanowi zagrożenia alergicznego – w końcu jest tym, co organizm produkuje sam. 

Jakie zastosowanie ma osocze bogatopłytkowe i kiedy warto umówić się na zabieg z wykorzystaniem osocza? Śpieszymy z odpowiedzią!

Osocze bogatopłytkowe – zastosowania

PRP, czyli Platelet Rich Plasma standardowo wykorzystuje się w ortopedii. Podyktowane jest niezwykle silnym i skutecznym działaniem ludzkiego osocza, które znacznie przyśpiesza gojenie się wszelkiego rodzaju ran oraz odpowiednie stymuluje odbudowę tkanki mięśniowej, by ta szybciej powróciła do swojej zdrowej postaci. PRP ma wielki potencjał dla naprawy tkanek. Osocze bogatopłytkowe charakteryzuje się zawartymi w nim czynnikami wzrostu, które szczególnie oddziaływują na mięśnie i ścięgna.

Zastosowanie osocza bogatopłytkowego stało się bardzo popularne na całym świecie i korzysta z niej wielu sportowców, dla których wyjątkowo ważny jest szybki powrót do pełnej sprawności. Wykorzystanie osocza może skutecznie zastąpić leczenie farmakologiczne lub nawet operację. Oczywiście w zależności od stopnia urazu i predyspozycji Pacjenta.  

Osocze bogatopłytkowe w ortopedii wciąż zyskuje coraz to nowych zwolenników korzystających z własnych płytek krwi. 

Dodatkowo osocze bogatopłytkowe ze względu na swoje właściwości z powodzeniem stosowane jest w kosmetologii i medycynie estetycznej.

zastosowania osocza bogatopłytkowego - proces separacji osocza

Kiedy umówić się na zabieg osoczem? 

Dzięki zwiększającej się popularności tego rodzaju leczenia już nie tylko sportowcy mogą liczyć na szybką regenerację. Do czego wykorzystuje się osocze bogatopłytkowe? Wykorzystanie osocza bogatopłytkowego jest skuteczne w zwalczaniu takich schorzeń jak: łokieć tenisisty, schorzenia stawów, brak zrostu po złamaniach, uszkodzenie ścięgien i więzadeł, zmiany przeciążeniowe i innych skonsultowanych uprzednio z lekarzem. Oznacza to, że metoda ta pozwala wrócić do formy nie tylko sportowcom, ale również osobom, które nabawiły się swoich dolegliwości w codziennym funkcjonowaniu. 

Zalet zastosowania terapii z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest wiele. Jest to zabieg mało inwazyjny, gdyż jedyną ingerencją jest wykonanie zastrzyku z osocza Pacjenta. Rezultaty są niezwykle skuteczne i satysfakcjonujące, a Pacjent nie musi długo powracać do zdrowia, gdyż rekonwalescencja trwa niezwykle krótko. Nie ma również ryzyka, że zabieg będzie bolesny lub spowoduje niechciane reakcje alergiczne, co zdecydowanie wpływa na atrakcyjność tej metody. 

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą. Jako klinika LASERMED oferujemy zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego. Zabiegi wykonuje lek. specjalista chirurgii ogólnej – Wojciech Panz. Dzięki temu każdy Pacjent jest w najlepszych możliwych rękach. By umówić się na konsultację zachęcamy do wypełnienia formularz na naszej stronie lub skorzystania z pomocy recepcji pod numerem 18 888 02 00. Serdecznie zapraszamy!