starzenie się skóry

W jaki sposób starzeje się skóra?


W jaki sposób starzeje się skóra?

Szybkość starzenia się skóry zależy od ogólnej kondycji organizmu człowieka i indywidualnych skłonności, jednakże etapy procesu są takie same u każdego osobnika. Mechanizm sam w sobie polega na redukcji aktywności biologicznej komórek, co prowadzi również do tego, że proces regeneracyjny zachodzi dużo wolniej, a organizm traci zdolności adaptacyjne. Wynika to ze zmian cech morfologicznych oraz fizjologicznych kolejnych warstw skóry. 

Proces starzenia się skóry

Początkowo zauważamy, że skóra jest sucha i mniej elastyczna, przez co powoli zmarszczki mimiczne dużo bardziej się odznaczają i pogłębiają m.in wokół ust i kącików oczu. Na tym etapie melanina zaczyna już być wydzielana w różnych odstępach czasu i nierównomiernie, co manifestuje się charakterystycznymi brązowymi plamami i przebarwieniami w miejscach odsłoniętych. Proces ten stopniowo nasila się, a wynikiem tego jest matowa, szorstka i blada skóra.

Zabiegi odmładzające na twarz

Wykorzystanie komórek macierzystych w zabiegach tzw.  anti-aging daje doskonałe efekty, a co najważniejsze jest całkowicie bezpieczne. W ofercie kliniki LASERMED znajdziemy zabieg o nazwie Eliksir młodości , którego efektem jest wygładzenie zmarszczek i bruzd, podniesienie policzków, skorygowanie konturu twarzy a także ujędrnienie i odświeżenie skóry twarzy.