Usuwanie trądziku laserem. Co, gdzie i kiedy?

Trądzik kojarzony jest przede wszystkim z młodzieżą i okresem dojrzewania. Nic dziwnego, gdyż większość przekazów reklamowych w telewizji czy w internecie przedstawia sylwetki właśnie młodych ludzi borykających się z tym schorzeniem. W ten sposób trądzik błędnie dopasowywany jest do określonej grupy wiekowej, a może on dotyczyć nie tylko młodzieży, ale i również dorosłych. Przyczyną zmian skórnych jest nadmierna produkcja łoju i jednocześnie nasilonego rogowacenia ujścia gruczołów łojowych skóry. Zbierający i nawarstwiający się naskórek powoduje zapchanie komórek gruczołów, co ostatecznie prowadzi do powstawania infekcji. Brak leczenia prowadzić może do poważniejszych zmian takich jak np. torbiele ropne, a w przyszłości pozostawić blizny i przebarwienia na twarzy. Osoby borykające się z trądzikiem próbują łapać się różnego rodzaju sposobów, by pozbyć się lub zakryć nieprzyjemne zmiany skórne. Suplementy diety czy maści obiecują pozbycie się efektów trądziku lub zmniejszenie jego widoczności – nie przynosi to jednak oczekiwanych rezultatów, a w niektórych przypadkach może nawet znacznie pogorszyć sytuację. Należy pamiętać, by nie diagnozować ani nie leczyć się na własną rękę – trądzik to choroba o zróżnicowanym charakterze. Odpowiedni przebieg leczenia może zastosować jedynie lekarz, który dokładnie zbadał danego Pacjenta, jego rodzaj skóry, stopień zaawansowania trądziku i indywidualne predyspozycje mające kluczowe znaczenie w zwalczaniu objawów w przyszłości. 

W leczeniu trądziku z powodzeniem wykorzystywane jest działanie lasera i to o nim będzie poniższa część artykułu.

Czy laserowe usuwanie trądziku jest skuteczne?

Z całą pewnością. Laserowe leczenie trądziku i wykorzystywane wiązki światła znacznie pomagają zwalczyć stan zapalny, a jednocześnie wyrównują koloryt skóry. W trakcie zabiegu zamykane są naczynia krwionośne, a tym samym zmniejszenie łojotoku. 

Do korzyści zastosowania lasera zaliczamy: 

  • odkażenie skóry
  • odblokowanie gruczołów łojowych
  • pobudzenie skóry, czyli szybsza regeneracja
  • zniszczenie bakterii powodujących zaostrzenie trądziku
  • przyśpieszenie gojenia ran
  • redukcja blizn
  • ogólną poprawę wyglądu skóry
czy usuwanie trądziku laserem jest bezpieczne? - zabieg usuwania trądziku laserem

Jak przebiega laserowe usuwanie trądziku?

Jako, że wykorzystanie lasera dla wielu Pacjentów jest czymś obcym, pierwszym pytaniem które się pojawia jest: czy usuwanie trądziku laserem jest bezpieczne? 

Zabieg ten jest całkowicie bezpieczny, a jedynym objawem może być zaczerwienienie skóry, które mija kilka dni po wizycie. Nie ma więc żadnych obaw o stan skóry czy zdrowie Pacjenta. Jeden zabieg trwa zazwyczaj około 15-20 minut i odbywa się on bez znieczulenia, gdyż laser nie powoduje większych odczuć bólowych. Co ważne, każdy kto skorzysta z zabiegu nie jest wykluczony z codziennego funkcjonowania, obowiązków zawodowych czy szkolnych, ponieważ nie ma przeciwwskazań, by wrócić do nich następnego dnia po wizycie.

Czy laserowe usuwanie trądziku trzeba powtarzać? Liczba zabiegów jest ściśle powiązana z zaawansowaniem trądziku, jego rodzajem i indywidualnymi predyspozycjami. W trudniejszych przypadkach wizyt może być potrzebnych niestety więcej.

Gdzie wykonać laserowe usuwanie trądziku – Podhale

Odpowiedź jest prosta – w klinice LASERMED. Od lat specjalizujemy się w leczeniu trądziku za pomocą lasera, a nasi klienci kończą terapię w pełni zadowoleni. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak trudne może być borykanie się ze zmianami skórnymi, dlatego robimy wszystko, by wyleczona skóra naszych klientów pozwoliła znów cieszyć się życiem. Dla nas nie jesteś PESELem! 

Laserowe usuwanie trądziku Nowy Targ – w celu umówienia wizyty zapraszamy do kontaktu poprzez naszego Facebooka, adres e-mail ( [email protected]) lub pod numerem telefonu ( +18 888 02 00).