Usuwanie kamienia nazębnego i fluoryzacja

Justyna Grzywacz stomatolog

Na czym polega zabieg usuwania kamienia i fluoryzacji?

Dwa zabiegi: usuwanie kamienia nazębnego ultradźwiękami (skaling) i fluoryzacja wchodzą w skład pakietu higienizacji, który można wykonać w klinice LASERMED. Na czym polegają te zabiegi?

Usuwanie kamienia nazębnego polega na pozbyciu się zmineralizowanej płytki nazębnej zalegającej na powierzchni zębów. Wysyłane za pomocą  skalera ultradźwiękowego, wysokiej częstotliwości dźwięki (niesłyszalne dla ludzi) rozbijają kamień, a następnie powodują jego odpryskiwanie. Nieusunięta płytka to poważny problem – stanowi dogodne do rozwoju bakterii środowisko, tym samym może być źródłem próchnicy i innych chorób. Kamień odkłada się naturalnie u każdego i nie da się go usunąć szczoteczką, dlatego musi być usuwany raz na jakiś czas w gabinecie dentystycznym przez wykwalifikowany personel medyczny.

Higienizacja Nowy Targ

Fluoryzacja to bezbolesny zabieg, do którego wykorzystuje się żele lub pianki zawierające związki fluoru. Najczęściej wykonuje się go w zestawie ze skalingiem, ponieważ przed przystąpieniem do fluoryzacji konieczne jest dokładne oczyszczenie zębów. Dzięki zabiegu szkliwo staje się mocniejsze, a zęby bardziej odporne na działanie bakterii. Pamiętaj, że fluoryzacja i usuwanie kamienia to zabiegi, które musisz wykonywać cyklicznie (minimum raz na rok), jeśli chcesz zachować zdrowy uśmiech! 😉

Wykonanie całego pakietu trwa od 20 do 40 minut, w zależności od ilości nagromadzonego kamienia nazębnego.

Co daje pakiet higienizacji?

Usuwanie kamienia i fluoryzacja to niedoceniane zabiegi stomatologiczne, jednak są one niezbędne, by zachować zdrowy i piękny uśmiech. Zmniejszają  ryzyko chorób przyzębia i powodują remineralizacji szkliwa, czyli ponowne wbudowanie w tkankę zębową utraconych jonów fosforanowych i wapniowych.

Warto również zaznaczyć, że żaden zabieg wykonany w warunkach domowych nie przynosi takich rezultatów, jakie otrzymuje się po wizycie w gabinecie dentystycznym. Tylko preparaty z wysokim stężeniem fluoru przynoszą satysfakcjonujące efekty, ze względu na wysoką aktywność tego pierwiastka, do takich preparatów dostęp mają tylko stomatolodzy.

Jakie korzyści daje wykonanie pakietu higienizacji?

 • Zapobiega rozwojowi próchnicy

 • Zapobiega nadwrażliwości dziąseł i zębów

 • Remineralizuje szkliwo

 • Niweluje nieprzyjemny zapach z ust

 • Wygładza zęby

Zabieg pod nadzorem pani doktor Justyny Grzywacz, wykonuje higienistka stomatologiczna- pani Monika Kadłub.

Justyna Grzywacz Nowy Targ

Justyna Grzywacz

Stomatolog

Monika Kadłub LASERMED

Monika Kadłub

Higienistka stomatologiczna

Cennik

 • Zabieg
   
 • Fluoryzacja bez usuwania kamienia
 • Pakiet higienizacji: usuwanie kamienia ultradźwiękami + fluoryzacja
   
 • Cena [PLN]  
   
 • 150
 •  
  200
Zabieg
 
Cena [PLN]  
Pakiet higienizacji: usuwanie kamienia + fluoryzacja200
Fluoryzacja
150
 

Usuwanie kamienia nazębnego i fluoryzacja to stomatologiczny duet, dzięki któremu będziesz mógł się cieszyć zdrowym i pięknym uśmiechem.

Umów się na wizytę