Zabieg na odbudowę łodygi włosa Nowy Targ

Zabieg na odbudowę łodygi włosa

Zniszczone włosy nie tylko pogarszają naszą samoocenę, ale co ważniejsze, nie spełniają należycie swoich funkcji ochronnych i termoregulacyjnych. Matowa, sucha i pozbawiona objętości fryzura odbiera pewność siebie, a uszkodzone włosy mają większe skłonności do wykruszania się na długości. Odpowiednia pielęgnacja, dobór zabiegów i kosmetyków są podstawą dla zachowania lśniących, silnych i gęstych włosów. Uszkodzenia łodygi włosa obejmujące otoczkę łodygi są całkowicie odwracalne – w takim przypadku warto wykonać profesjonalne zabiegi na zniszczone włosy.

Odbudowa zniszczonych włosów jest możliwa dzięki zabiegowi rekonstrukcji łodygi włosa, który polega na wypełnieniu ubytków w strukturze oraz wzmocnieniu i naprawie włókien keratynowych, będących głównym budulcem włosów. To jeden z najskuteczniejszych zabiegów na zniszczone włosy, zalecany szczególnie osobom regularnie korzystającym z urządzeń osłabiających włókna (suszarki, prostownice, lakiery) oraz narażonym na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych, w tym zanieczyszczeń i promieniowania UV. Dzięki wykorzystaniu preparatów o wysokiej zawartości substancji aktywnych, składniki preparatu docierają głęboko do wnętrza łodygi. Następnie odbudowują uszkodzenia, intensywnie nawilżają włókna oraz pozostawiają wytrzymałą warstwę ochronną.

Rekonstrukcja łodygi włosa jest wyraźnie mocniejszym i trwalszym zabiegiem na suche, zniszczone włosy, gwarantującym sprężystość i elastyczność włosów na długi czas. Bazą dla zabiegu są  kosmetyki pochodzenia naturalnego bez silikonów i z dobrym składem. Bezpośrednio po zabiegu włosy są miękkie, lśniące i gładkie w dotyku. 

Naprawa zniszczonych włosów poprzez rekonstrukcję i odbudowę łodygi służy natychmiastowemu wzmocnieniu i pogrubieniu włókien oraz efektywnie nawilża włosy i skórę głowy. Metoda ta nie scali rozdwojonych pasm, dlatego dla pełnej regeneracji trychologicznej warto jednocześnie podciąć zniszczone końcówki i w rezultacie zapewnić fryzurze podwójne wzmocnienie. Zabiegi na odbudowę włosów  można wykonywać z dowolną częstotliwością, zależną od stanu obecnego włókien oraz preferencji klienta. Dodatkowo, zalecamy połączenie kuracji z innymi zabiegami trychologicznymi, jak: oxybrazja, peeling kawitacyjny, infuzja tlenowa z ampułką lub mezoterapia bezigłowa z żelowym preparatem. Wszystkie metody i preparaty kliniki Lasermed dobieramy po przeprowadzeniu szczegółowej konsultacji trychologicznej z pacjentem. Odbudowa włosów jest procesem długotrwałym, dlatego w oparciu o zgromadzone podczas konsultacji dane, trycholog ustali wspólnie z pacjentem najlepszy plan leczenia i ustali, czy konieczny jest zabieg trychologiczny.

regeneracja włosów