Zabiegi trychologiczne na atopowe zapalenie skóry i łuszczycę

leczenie łuszczycy i zapalenia skóry

Problemy skóry głowy i włosów potrafią być prawdziwym utrapieniem, trudnym do wyleczenia oraz wprawiającym w zakłopotanie z uwagi na nieestetyczny wygląd. Poważne stany zapalne wynikają z zaburzeń prawidłowego funkcjonowania bariery skórnej, spowodowanych zarówno czynnikami wewnętrznymi, jak i środowiskowymi. Do jednych z najczęściej występujących problemów dermatologicznych skóry należą łuszczyca i atopowe zapalenie skóry – choroby immunologiczne o podłożu genetycznym. Obydwa schorzenia mają charakter przewlekły i nieuleczalny, a obszary dotknięte zmianami skórnymi wymagają wyjątkowo uważnej pielęgnacji. Charakteryzują się podobnymi objawami i miejscem występowania (obejmującym również skórę głowy i włosy), dlatego ciężko je rozróżnić. Właściwe rozpoznanie i diagnoza u trychologa jest podstawą dla skutecznego leczenia dolegliwości.

Łuszczyca wynika najczęściej z zaburzeń układu immunologicznego i jest popularną chorobą dermatologiczną. Do jej powstania przyczyniają się infekcje bakteryjne i wirusowe, podrażnienia i uszkodzenia skóry oraz zmiany hormonalne. Łuszczyca głowy objawia się w postaci rumieniowatych okrągłych plam w rejonach owłosienia, które pokryte są charakterystyczną warstwą srebrnych lub białych “łusek”. Jest to efekt nieprawidłowej przemiany komórek naskórka, które dojrzewają zbyt szybko – przed samoistnych złuszczeniem starszej warstwy. Łuszczyca występuje częściej u osób po 15 roku życia i nasila się w przypadku stresu, zaburzeń snu, spożywania alkoholu oraz palenia papierosów, a także w wyniku nieodpowiedniej pielęgnacji skóry.

Atopowe zapalenie skóry (AZS) to choroba o podłożu alergicznym, ujawniająca się zazwyczaj do piątego roku życia. Jej charakterystyczne objawy to łuszczące się zmiany wypryskowe na skórze, strupy i pęcherzyki oraz dokuczliwy świąd. Skóra atopowa traci swoją barierę ochronną, jest podatna na działanie czynników alergicznych oraz wrażliwa na zanieczyszczenia środowiska i drażniące substancje chemiczne. Atopowe zapalenie skóry głowy może doprowadzić do znacznej utraty włosów, które stają się bardzo osłabione i wysuszone. Problematyczne stany zapalne pogłębiają stres, infekcje oraz kontakt z alergenami. 

Istnieją domowe sposoby na łuszczycę i atopowe zapalenie skóry, lecz mogą okazać się niewystarczające. Warto udać się po konsultację do trychologa, aby nie tylko prawidłowo zdiagnozować dolegliwość, ale także upewnić się, czy stosowane przez nas preparaty nie zaostrzają problemów. W przypadku atopowego zapalenia skóry, leczenie pod okiem specjalisty może znacząco zahamować rozrastanie zmian skórnych, zlikwidować obawy i  uciążliwe dolegliwości oraz poprawić generalny komfort pacjenta. Także łuszczyca głowy, choć może nieco mniej bolesna, powinna być konsultowana z trychologiem, gdyż znacząco osłabia włókna, powodując ich wypadanie oraz uniemożliwia zdrowy rozwój skóry głowy i włosów. 

W Lasermed oferujemy zabiegi kosmetyczne na atopowe zapalenie skóry oraz łuszczycę, które w skuteczny sposób wspomagają oddalenie objawów choroby i przywracają prawidłowe funkcjonowanie komórek skóry. Dzięki wysokiej jakości preparatom oraz nowoczesnym maszynom kosmetycznym, nasze metody umożliwiają głębokie oczyszczenie powierzchni włosów, aktywne wtłaczanie substancji aktywnych oraz intensywną regenerację i nawilżenie skóry. Zabieg na AZS i łuszczycę rozpoczynamy od oxybrazji (jeśli nie ma stanu zapalnego), która w sposób bezinwazyjny i niezwykle dokładny złuszcza powierzchnię naskórka oraz pobudza włókna budujące tkanki do odnowy. Za pomocą odżywczej kąpieli olejowej następuje rozpulchnianie stwardniałych obszarów łusek na skórze, która umożliwia dotarcie do nowych warstw naskórka. W zabiegu dokładnie oczyszczamy i wzmacniamy skórę przy zastosowaniu specjalistycznych szamponów oraz nakładamy specjalną powłokę termoochronną, aby wspomóc skórę i włosy w procesach regeneracyjnych. Plan leczenie opracowujemy indywidualnie z pacjentem: dobieramy najlepsze zabiegi trychologiczne do problemu oraz zalecamy odpowiednią pielęgnację domową, która uzupełnia terapię.

leczenie łuszczycy