Konsultacja trychologiczna – Nowy Targ

konsultacja trychologiczna (2)

Kondycja skóry głowy oraz włosów zależy od wielu czynników, zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Na problemy z nimi związane, takie jak wypadanie włosów, łupież czy łuszczyca wpływają: zanieczyszczenie środowiska, promieniowanie elektryczne i słoneczne, niewłaściwe preparaty kosmetyczne, a co ważniejsze – dieta, styl życia, zaburzenia hormonalne, przewlekłe choroby czy też zażywane leki. Wygląd skóry głowy i gęstość włosów jest nieubłaganym odzwierciedleniem tego, co dzieje się w naszym organizmie i może świadczyć o poważnych problemach ze zdrowiem. Aby ich uniknąć, warto odkryć postępy medycyny estetycznej i sprawdzić, czym zajmuje się trycholog oraz trychologia.

Powiązanie kwestii estetycznych z prawidłowym funkcjonowaniem organizmu człowieka zwiększyło świadomość ludzi na temat współzależności medycyny i kosmetyki. W ten sposób powstała trychologia, czyli nauka zajmująca się badaniem stanu skóry głowy i włosów. Dała ona początek zupełnie innej jakości leczenia schorzeń, gdyż pozwala w skuteczny sposób zdiagnozować przyczynę problemu i dobrać odpowiednią dla pacjenta kurację. Samodzielne próby pielęgnacji często nie przynoszą efektu, ponieważ wymagają profesjonalnej i ścisłej wiedzy medycznej. Nadmierne wypadanie włosów powinno być pierwszym sygnałem do udanie się na poradę do specjalisty od włosów – trychologa.

Od czego jest trycholog?

To specjalista od dolegliwości skóry glowy, posiadający wnikliwą wiedzę z zakresu medycyny, kosmetologii, dietetyki i endokrynologii. Jego zadaniem jest przeprowadzenie dokładnej analizy stanu skóry głowy i mieszków włosowatych, a następnie przygotowanie odpowiedniego planu leczenia w oparciu o uzyskane wyniki badań. Kompleksowe podejście trychologa do włosów i skóry głowy umożliwia mu dobranie skutecznej terapii, która bierze pod uwagę wewnętrzny stan zdrowia człowieka. Trycholog pełni całościową opiekę nad pacjentem w trakcie trwania kuracji oraz systematycznie kontroluje postęp i efekty leczenia.

Konsultacja trychologiczna to usługa poprzedzająca każdy zabieg z dziedziny trychologii. W ramach wizyty, lekarz przeprowadza szczegółowy wywiad z pacjentem na temat ogólnego stanu zdrowia, nawyków żywieniowych, trybu życia i dotychczasowych metod pielęgnacji oraz wyników morfologicznych, świadczących o niedoborach poszczególnych pierwiastków w organizmie. Dalsza część konsultacji to badanie trychologiczne zwane trichoskopią. Wykonywane jest za pomocą nowoczesnej mikrokamery (trichoskopu), która umożliwia dokładną ocenę stanu skóry i cebulek włosów. Ów wstępny obraz zdrowia i kondycji owłosienia pacjenta kieruje metody i sposób leczenia na właściwy tor. Prawidłowa diagnostyka to klucz do sukcesu w leczeniu i pielęgnacji dająca długotrwałe efekty wewnętrzne i pożądane rezultaty estetyczne.

Jak przygotować się do konsultacji i badania trichoskopem? Przede wszystkim – nie farbować włosów na 2-3 tygodnie od wizyty oraz nie myć ich 24h przed. W celu ułatwienia wywiadu z trychologiem warto przygotować rozpiskę używanych w pielęgnacji preparatów oraz zażywanych leków. Na dzień przed wizytą nie należy korzystać z lakierów, stylizatorów i suchych szamponów. Aby możliwie najskuteczniej zdiagnozować przyczynę problemu zalecamy zabrać ze sobą ostatnie wyniki badań, jak morfologia, panel hormonalny czy USG tarczycy, które dadzą trychologowi pełniejszy obraz stanu zdrowia pacjenta. Przeprowadzenie konsultacji trychologicznej to warunek niezbędny dla prawidłowego wyboru zabiegów medycyny estetycznej i świadczy o profesjonalizmie gabinetu kosmetycznego.

konsultacja trychologiczna