Leczenie blizn wklęsłych

Blizny wklęsłe to zazwyczaj przykra konsekwencja stanu zapalnego, przebytej choroby, jak ospa czy też trądzik. Przybierają one postać wgłębień w skórze i najczęściej mają kształt zbliżony do okrągłego. Stanowią one problem estetyczny, dlatego wiele osób z bliznami wklęsłymi szuka sposobu na ich zlikwidowanie. Doskonałą metodą na eliminację blizn wklęsłych jest lipotransfer, czyli przeszczep własnej tkanki tłuszczowej. Jest to metoda bezpieczna, a także niezwykle skuteczna, dlatego wciąż rośnie liczba osób, które wybierają właśnie ten sposób walki z niedoskonałościami skóry.

Tkanka tłuszczowa to naturalny wypełniacz, który z powodzeniem stosowany jest w medycynie estetycznej. Dzięki pobranemu materiałowi możemy wypełniać ubytki w tkance, likwidować nierówności, redukować asymetrie, modelować sylwetkę i rewitalizować skórę. Wypełnianie blizn wklęsłych własną tkanką tłuszczową pozwala nie tylko wyrównać strukturę, uzupełnić braki tkanki, ale także zmniejszyć ból odczuwany przez pacjentów, a spowodowany przykurczami i sztywnością blizn.

Zabieg składa się z trzech etapów: pobrania tkanki, przygotowania preparatu i iniekcji w miejsce, gdzie znajduje się blizna. Podanie własnego materiału biologicznego, przygotowanego w oparciu o najwyższe standardy medyczne, gwarantuje doskonałe efekty i pełne bezpieczeństwo terapii.

redukcja blizn