Peeling czy laser – co skuteczniejsze w złuszczaniu naskórka?

Nasza skóra jest silnie narażona na wszelkiego rodzaju przebarwienia, uszkodzenia oraz niepożądane zmiany. Nic dziwnego, skoro stanowi ona zewnętrzną warstwę naszego ciała i w pierwszej kolejności podatna jest szkodliwe czynniki, takie jak: wysuszenie, ścieranie, nadmierne nasłonecznienie, zmiany temperatury oraz inne uszkodzenia. Dochodzą do tego różne choroby rozwijające się w niewidocznych na zewnątrz miejscach, których objawy manifestują się właśnie na skórze. 

W związku z tym problemy skórne bardzo często stają się powodem dyskomfortu lub kompleksów. Wiele osób decyduje się na najprostsze formy dbania o kondycję swojej skóry w warunkach domowych za pomocą kosmetyków, peelingów lub wizyt w salonach kosmetycznych. Oczywiście codzienna profilaktyka jest niezwykle ważna i potrzebna, jednak w konkretnych przypadkach może okazać się nieskuteczna lub nie przyniesie oczekiwanych efektów. Odpowiedź na pytanie: “jaki peeling najlepszy?” nie jest jednoznaczna i trzeba wziąć pod uwagę kilka różnych czynników. Wiele zależy od rodzaju skóry, stopnia występujących zmian oraz miejsca na ciele.   

Jak wybrać dobry peeling?

W medycynie estetycznej wykorzystywanych jest obecnie szereg zabiegów mających na celu złuszczenie naskórka i poprawę kondycji skóry. Ich intensywność zależy od stosowania danego preparatu, a w konkretnych przypadkach zaleca się głębsze lub płytsze ingerowanie w naskórek. W takim razie co na przyspieszenie złuszczania naskórka? 

Najczęściej stosowanym zabiegiem są peelingi, których głównym zadaniem jest usunięcie martwego naskórka oraz korzystne działanie na barwnik skóry tzw. melaninę. 

peeling czy laser - co skuteczniejsze ?

Efekty dobrego peelingu w zależności od rodzaju to przede wszystkim:

  • głębokie lub powierzchowne złuszczenie naskórka 
  • ogólne odmłodzenie skóry i jej regeneracja
  • poprawa jędrności skóry
  • zmniejszenie porów
  • usunięcie blizn lub zmniejszenie ich widoczności

Peelingi znane ze sklepowych półek do wykorzystania w warunkach domowych znacznie różnią się jednak od tych wykonywanych w salonach lub w klinikach, gdyż pobudzają one jedynie płytką część struktury naskórka. Przykładem jest szeroko znany i lubiany peeling mechaniczny, który polega na wcieraniu na powierzchni skóry ziarnistych drobinek o różnej wielkości w zależności od kosmetyku. Jest on dość inwazyjny i w przypadku delikatniejszej cery może okazać się zbyt “agresywny” w działaniu. 

Nie wszyscy jednak wiedzą, że w złuszczaniu naskórka można również wykorzystać laser. Zabieg ten jest w ostatnim czasie bardzo zyskuje na popularności i polecany jest przez specjalistów w zakresie wsparcia kondycji skóry. Oczyszcza on dogłębnie skórę i gwarantuje długotrwały efekt.

Należy pamiętać jednak, że efekty zabiegu uzależnione są od indywidualnych predyspozycji, a rodzaj peelingu powinien wskazać lekarz po wcześniejszej konsultacji. 

Istnieją bowiem przeciwwskazania do wykonania głębokich peelingów. Należą do nich: 

  • stany zapalne, infekcje oraz schorzenia skóry
  • opalenizna
  • opryszczka i brodawki skórne
  • skóra nadwrażliwa 
  • wysuszenie skóry
  • skłonność do tworzenia się bliznowców
  • otarcia naskórka i otwarte rany  

Czy peeling laserowy jest skuteczny?

Peeling laserowy ma przewagę nad klasycznym złuszczaniu naskórka w domu, gdyż działanie lasera pobudza skórę na głębszych jej powierzchniach. Światło lasera skutecznie wnika w głąb i rozpoczyna procesy regeneracyjne, co bezpośrednio przekłada się na przyspieszoną produkcję kolagenu. Dzięki temu Pacjent uzyskuje satysfakcjonujące rezultaty już po pierwszym zabiegu. Peeling ten wykorzystać można zarówno na twarzy, jak i na wszystkich obszarach ciała. Tryby złuszczania naskórka dzielimy na delikatne (płytkie), średnie oraz głębokie. Z pełnym przekonaniem możemy mówić, że peeling laserowy jest skuteczny.

Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej oferty w klinice LASERMED. Z powodzeniem wykorzystujemy peelingi laserowe w bardzo różnych sytuacjach i gwarantujemy pełne wsparcie podczas wszystkich wizyt. W celu umówienia wstępnych konsultacji oraz pierwszych wizyt zapraszamy pod nr telefonu +18 888 02 00 lub na adres e-mail [email protected]