OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE (PRP)

Osocze bogatopłytkowe, czyli PRP (Platelet Rich Plasma), to niewątpliwy przełom w medycynie regneracyjnej. W tej nowoczesnej gałęzi medycyny stostuje się praktycznie tylko substancje pochodzące od pacjenta aktualnie poddawanego zabiegowi. Udział leków i innych substancji chemicznych niepochodząch z ciała pacjenta jest w niej ograniczony do minimum. Osocze jest tego doskonałym przykładem.

PRP to pobrana od pacjenta krew poddana obróbce przez wykwalifikowanego lekarza, ostatecznie podawana z powrotem temu samemu pacjentowi. Gdy po takiej obróbce PRP uzyska stężenie powyżej 1 miliona płytek krwi na mililitr sześcienny, staje się ono substancją uruchamiającą spiralę procesów leczniczych i odmładzających w ciele człowieka. Podanie osocza bogatopłytkowego aktywuje komórki macierzyste znajdujące się w tkance, w której przeprowadzany jest zabieg.

Zestaw osocza bogatopłytkowego

W Klinice LASERMED wykonujemy 3 rodzaje zabiegów z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego:

Osocze bogatopłytkowe wykorzystywane jako samodzielny zabieg w medycynie estetycznej (tzw. wampirzy lifting) lub w leczeniu łysienia to doskonała propozycja dla osób zainteresowanych intensywną, bezpieczną (preparat pobierany i podawany jest temu samemu pacjentowi) terapią odmładzającą lub leczniczą. Taka terapia stanowi dobry wstęp do zapoznania się z bardziej wyrafinowaną metodą medycyny regeneracyjnej, jaką jest przeszczep komórek macierzystych. W przypadku ortopedii PRP stanowi czynnik silnie aktywujący podawane komórki macierzyste do stawu.

Wygodny sposób finansowania zabiegów w klinice LASERMED: