Ortopedyczny przeszczep tkanki tłuszczowej z komórkami macierzystymi

Przeszczep tłuszczu z komórkami macierzystymi LASERMED

Przeszczep tkanki tłuszczowej wzbogaconej w komórki macierzyste.

Terapia z zastosowaniem komórek macierzystych pozwala na regenerację uszkodzonego stawu, poprawiając jego funkcjonowanie, poprzez zwiększenie zakresu ruchu oraz zminimalizowanie dolegliwości bólowych. Komórki macierzyste wykazują działanie przeciwzapalne oraz mają właściwości regeneracyjne, dzięki czemu natychmiast po ich przeszczepieniu zaczynają działać na zmienione chorobowo miejsce. W ortopedii stosuje się zabiegi z wykorzystaniem macierzystych komórek w leczeniu urazów stawów, mięśni, przy złamaniach, czy w schorzeniach zwyrodnieniowych stawów (głównie kolanowych oraz biodrowych).

W naszej klinice w ortopedii wykonywane są dwa rodzaje zabiegów z użyciem komórek macierzystych. Pierwszy jest to zabieg przeszczepienia tkanki tłuszczowej wzbogaconej w komórki macierzyste do chorego stawu, drugi natomiast polega na podaniu koncentratu komórek macierzystych pozyskanych z tkanki tłuszczowej do chorobowo zmienionego miejsca: stawu, mięśnia, ścięgna. Lekarz po przeprowadzeniu właściwej oceny stanu klinicznego pacjenta, proponuje optymalny, zindywidualizowany sposób leczenia. W przypadku dużych zmian chorobowych w stawach, tam gdzie trudno liczyć na pełną regenerację, najczęściej stosowana jest metoda przeszczepu tkanki tłuszczowej wzbogaconej w komórki macierzyste, natomiast w stawach dające szansę na pełną regenerację stosujemy ekstrakty z komórek macierzystych.

W przypadku przeszczepu tkanki tłuszczowej jest ona pobierana od pacjenta, z wcześniej wybranego obszaru ciała. Pobrana tkanka tłuszczowa podlega obróbce, podczas której zostaje oczyszczona, a komórki macierzyste zostają zagęszczone. Dopiero tak przygotowany preparat zostaje podany pacjentowi w miejsce chorobowo zmienione, gdzie ma za zadanie rozpocząć procesy regeneracyjne i naprawcze. Cały proces pozyskiwania tkanki oraz jej przeszczepiania jest bezpieczny i sterylny. Urządzenia, które umożliwiają przygotowanie odpowiedniego preparatu są wysokiej jakości, spełniają wszelkie normy i posiadają niezbędne atesty.

Zabieg trwa około godziny, a ryzyko powikłań jest znikome. Efekty terapii można wzmocnić stosując dodatkowo osocze bogatopłytkowe PRP.

PRZESZCZEP TŁUSZCZU DO STAWU CENNIK

 • Nazwa usługi
 • Pakiet
  Silver
 • Pakiet
  Gold
 • Kontrola ortopedyczna po zabiegu pow. 3500 zł
 • Cena w PLN
 • 3690 – jeden staw  
  4190 – dwa stawy
 • 4490 – jeden staw  
  4890 – dwa stawy
 • 0

PAKIET SILVER

Przeszczep tłuszczu wzbogaconego o komórki macierzyste.

PAKIET GOLD

Przeszczep tłuszczu wzbogaconego o komórki macierzyste + 1x osocze bogatopłytkowe do stawu (PRP)

Umów się na wizytę

Wygodny sposób finansowania zabiegów w klinice LASERMED:

LaserMed Nowy Targ – Kliniki.pl