ORTOPEDIA

Termin ,,ortopedia” wywodzi się ze starożytnej Grecji (orthos – prosty, prawidłowy oraz paideía – wychowanie, wykształcenie). Zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem wszelkich schorzeń oraz urazów narządów ruchu. Skupia się na wszelkich dolegliwościach ludzkiego szkieletu (z wyłączeniem kości czaszki), uszkodzeniami stawów, mięśni i nerwów.

Jedną z najczęstszych wizyt u ortopedy są choroby zwyrodnieniowe stawów. Rozwijają się w wyniku zaburzenia jakości oraz ilości chrząstki stawowej, której funkcją jest amortyzowanie ruchu stawu i zapobieganie przesuwaniu się powierzchni stawowych. Z wiekiem uszkodzeniu ulegają również inne struktury – torebka stawowa, kość pod chrząstką stawową, otaczające staw więzadła, ścięgna i mięśnie. Skutkiem jest ból, sztywność stawów, a w następnym stadium ograniczenie ruchomości. Choroba ta najczęściej atakuje kolana, biodra, kręgosłup, stawy palców rąk i stóp.

W Klinice LASERMED w zakresie ortopedii głównie zajmujemy się biologicznym leczeniem schorzeń zwyrodnienia stawów. W naszej ofercie znajdą Państwo:

osocze bogatopłytkowe PRP,

przeszczep ekstrahowanych komórek macierzystych,

– przeszczep tkanki tłuszczowej wzbogaconej o komórki macierzyste,

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.