Kto wykonuje laserowe usuwanie żylaków w Nowym Targu?

Problem żylaków jest rozpowszechniony w całej Polsce. Dotyka także wiele osób na Podhalu. Laserowe usuwanie żylaków to nowoczesna metoda odznaczająca się wysoką skutecznością. Gdzie najlepiej udać się na usuwanie żylaków – Nowy Targ? Do kogo pójść, by pozbyć się problemu żylaków? Jaki lekarz usuwa żylaki? Na czym tak właściwie polega ten zabieg i jak najlepiej się do niego przygotować? Na wszystkie te pytania znajdą Państwo odpowiedź w naszym artykule.

usuwanie żylaków w Nowym Targu

Czym jest laserowe usuwanie żylaków?

Zabieg laserowego usuwania żylaków to nowoczesna metoda stanowiąca doskonałą alternatywę dla zabiegu chirurgicznego. W przeciwieństwie do operacji, nie wymaga ono cięcia w pachwinie. Dzięki zastosowaniu lasera tkanka żylna ulega termicznemu zniszczeniu, dochodzi wówczas do szybkiego obkurczenia naczynia i jego zamknięcia. Pacjent widzi efekty już po kilku dniach.  Jest to metoda w pełni bezpieczna, nieinwazyjna, osiągająca skuteczność na poziomie 98%.

Laserowe usuwanie żylaków metodą EVLT (ang. – Endo Venous Laser Treatment, pol. – wewnątrzżylna ablacja laserowa) to metoda, która cieszy się dużą popularnością w klinice LASERMED.

Kto wykonuje laserowe usuwanie żylaków?

Osoba, która zajmuje się usuwaniem żylaków, to flebolog lub chirurg. W klinice LASERMED pacjenci mogą skorzystać z doświadczenia chirurga Wojciecha Panza, który z powodzeniem i wysoką skutecznością od wielu lat wykonuje zabieg laserowego usuwanie żylaków. Pan doktor to niezastąpiony specjalista chirurgii ogólnej w naszej klinice, jeden z prekursorów laserowego leczenia żylaków na Podhalu. Na naszym facebooku mogą Państwo sprawdzić, za co jeszcze pacjenci cenią Pana Doktora!

Doktor Wojciech Panz- specjalista laserowego usuwania żylaków

Usuwanie żylaków - jak się przygotować do zabiegu?

W trakcie konsultacji z lekarzem należy poinformować o przyjmowanych na stałe lekach. Na około 2 tygodnie przed planowanym zabiegiem zaleca się odstawienie środków rozrzedzających krew, a także leków, które w swoim składzie mają kwas acetylosalicylowy. Warto pamiętać, że właściwości rozrzedzające ma także aspiryna – powszechnie stosowany lek przeciwbólowy.

Laserowe usuwanie żylaków to metoda nieinwazyjna, która nie powoduje u pacjentów większych dolegliwości bólowych. Jednak warto przyjść w luźnym stroju i płaskich butach, żeby zapewnić sobie możliwie najwyższy komfort po przeprowadzonym zabiegu.

Usuwanie żylaków - zalecenia po zabiegu

Po wykonanym zabiegu usuwania żylaków w LASERMED wskazane jest, by udać się na 15-minutowy spacer. Do czasu pierwszej kontroli pacjent musi nosić przez całą dobę pończochy uciskowe, które wywierają ucisk na kończyny poddane zabiegowi usuwania żylaków. Nadmierny wysiłek przez okres pierwszych dwóch tygodni nie jest wskazany. Można jednak wykonywać ćwiczenia czy też jeździć na rowerze, oczywiście zgodnie z zaleceniami lekarza. Należy też unikać zbyt długiego przebywania w pozycji stojącej i siedzącej.

Laserowe usuwanie żylaków w LASERMED

Jakie są zalety laserowego usuwania żylaków?

Laserowe usuwanie żylaków to idealne rozwiązanie dla osób, które mogą poświecić niewiele czasu, a jednocześnie pragną zyskać zadowalające rezultaty. Zabieg nie wymaga hospitalizacji, odbywa się w warunkach ambulatoryjnych, a cała procedura zabiegowa trwa około 2-3 godzin. Zastosowanie lasera, zamiast tradycyjnych nacięć, to gwarancja braku krwiaków i blizn pooperacyjnych. Pacjenci szybko wracają do codziennych aktywności, a ryzyko powikłań jest znacznie niższe niż w przypadku pozostałych metod usuwania żylaków.

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu artykułu wiecie już Państwo, kto wykonuje zabieg laserowego usuwania żylaków w Nowym Targu i na czym polega ta metoda. LASERMED to gwarancja zabiegu przeprowadzonego w bezpiecznych i komfortowych warunkach przez doświadczonego specjalistę.

Jeśli masz problemy z żylakami, zapisz się na wizytę w LASERMED już dziś!