Na czym polega lipofilling?

Lipofilling inaczej modelowanie własnym tłuszczem czy też wypełnienie własną tkanką tłuszczową. Zabieg ten nazywany jest również lipotransferem. Polega on na pobraniu własnej tkanki tłuszczowej i przeniesieniu jej w inny obszar ciała.

lipofilling biustu w klinice LASERMED

Lipofilling stosowany jest w sytuacji, kiedy chcemy poprawić kształt, rozmiar czy jędrność w pewnych obszarach ciała. Stanowi zatem naturalną alternatywę dla zabiegów, w których wykorzystywane są różnego rodzaju implanty czy chemiczne substancje wypełniające. Tkanka tłuszczowa, która wykorzystywana jest w tej metodzie pozyskiwana jest podczas zabiegu liposukcji, co pozwala na jednoczesne modelowanie miejsc, gdzie występuje nadmiar tkanki tłuszczowej, oraz tych, gdzie jest jej niedobór. Pobierana jest ona zazwyczaj z fałdów brzusznych lub wewnętrznych części ud i kolan. Materiał wypełniający nie rodzi ryzyka wystąpienia reakcji alergicznych i może być aplikowany w dowolne miejsce, ponieważ pochodzi od tego samego pacjenta.

Lipofilling biustu czyli bezpieczne powiększenie biustu bez operacji

W trakcie procedury wykonywana jest liposukcja danego obszaru ciała, a uzyskane komórki tłuszczowe transferowane są do piersi i implantowane w otoczenie gruczołu mlekowego.

Zabieg podzielony jest na trzy etapy:

1️⃣ Pierwszy stanowi pobranie materiału od pacjenta, najczęściej jest to brzuch i uda.
2️⃣ Przygotowanie odpowiednio spreparowanego preparatu, chodzi o wyselekcjonowanie tylko zdrowych komórek (polepsza to przyjęcie tkanki tłuszczowej w nowym miejscu przez organizm i tym samym zwiększa trwałość lipofillingu piersi)
3️⃣ Ostatnim etapem zabiegu jest iniekcja, czyli podanie przygotowanej tkanki tłuszczowej, bogatej w komórki macierzyste

Komórki macierzyste dzielą się i różnicują w kierunku okolicznych tkanek wokół miejsca transferu tłuszczu.

Badania wykazały, że zastosowanie komórek macierzystych zwiększa przeżywalność komórek tłuszczowych nawet do 90%.

Lipofilling biust jest szczególnie popularny u kobiet, które utraciły objętość biustu po ciąży lub pod wpływem odchudzania i którym zależy na ich naturalnym  wyglądzie. Przewagą lipofillingu nad implantami jest możliwość uzupełnienia tkanek nad gruczołem – pogrubienie tzw “pokrycia”. Niewątpliwą zaletą metody jest  również fakt, że do zabiegu stosuje się materiał w pełni naturalny, więc ryzyko reakcji alergicznych jest zminimalizowane. Przy zastosowaniu odpowiedniej techniki pobrania materiału oraz jego obróbki, przeszczepia się nie tylko adipocyty, ale i komórki macierzyste, które w miejscu podania przeszczepu dzielą się i różnicują w kierunku okolicznych tkanek.

Powiększanie biustu tłuszczem-o ile rozmiarów, czy warto?

Pacjentki często pytają jak długo utrzymuje się lipofilling biustu i kiedy widać efekty. Otóż lipofiliing umożliwia powiększenie piersi zwykle o jeden rozmiar.

Efekty widoczne są już w pierwszych dniach po zabiegu, ale ostateczny rezultat utrwala się po 4-6 tygodniach. Początkowa objętość podanej tkanki tłuszczowej zmniejsza się około 30-40%.

Pozostałe efekty zabiegu są trwałe, ale należy pamiętać, że  przeszczepiona tkanka podlega tym samym procesom jak tkanki otaczające. Objętość piersi ulegnie zmianie wraz ze spadkiem masy ciała. Należy mieć na uwadze, iż jednorazowo można podać określoną ilość tkanki tłuszczowej. Aby powiększyć piersi o więcej niż jeden rozmiar, zabieg lipofillingu powinno się przeprowadzić kilkakrotnie, jednak jedynie lekarz prowadzący może zadecydować o kolejnych zabiegach, w celu uzyskania jak najlepszych efektów.

Powiększanie biustu tłuszczem – gdzie najlepiej Nowy Targ

W Nowym Targu lipofilling wykonać możemy m. in. w klinice LASERMED Nowy Targ , w klinice Allestetis czy Allmedica. W klinice LASERMED dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu, jakim jest Adivive,  pozyskiwana od pacjenta tkanka tłuszczowa bogata jest w komórki macierzyste. To one wydłużają i zwiększają efekty zabiegu. Dzięki zastosowaniu Adivive uzyskujemy najlepszej jakości materiał, który z powodzeniem może zostać użyty do autoprzeszczepu